W tworzeniu wizualizacji bardzo ważnym elementem jest dobry pomysł, jednak to niekoniecznie musi przynieść spodziewany efekt.
Projektowanie graficzne jest procesem złożonym. Prócz ciekawej koncepcji liczą się przede wszystkim umiejętności grafika, a  także materiały, jakimi dysponuje. 

Data dodania: 2012-05-26

Wyświetleń: 1855

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Usługi specjalistów w dziedzinie grafiki komputerowej wykorzystywane są przede wszystkim do tworzenia profesjonalnych materiałów reklamowych. Z racji tego stawia się na wysoką jakość. W końcu będą one reprezentowały firmę, z którą będziemy się identyfikować. Projekty muszą być wykonane na profesjonalnym poziomie. Każdy chce mieć pewność, że stworzone wizytówki, ulotki i foldery będą zachęcały swoim wyglądem do tego, by skorzystać z usług danej firmy lub nawiązać współpracę.
Nie od dziś znane jest powiedzenie: „Pokaż mi, w co się ubierasz, a powiem ci, kim jesteś”. Ta dewiza jest szeroko znana i propagowana w świecie reklamy.

Kontekst wizualny jest niezbędny do tworzenia pozytywnych skojarzeń i budowania świadomej tożsamości marki. Kreacja dobrze przemyślanej oraz nieszablonowej identyfikacji wizualnej z pewnością pomoże w skutecznej komunikacji z kontrahentami.

Efektywne projekty graficzne powstają w oparciu o doskonałe zrozumienie potrzeb klientów, posiadanie dobrego instynktu estetycznego oraz umiejętności. Gdyby wygląd materiałów nie miał znaczenia, pewnie wystarczyłoby skorzystać z przykładowych grafik dostępnych w Wordzie. Niestety, w dzisiejszych czasach postęp w dziedzinie technologii jest tak duży, że trzeba myśleć konstruktywnie i iść z duchem czasu. Dzięki wykorzystywaniu do tworzenia projektów zaawansowanych programów graficznych, efekty pracy dobrych grafików pod względami wizualnymi dorównują swą nowatorskością oraz pięknem innym dziedzinom sztuki plastycznej. Dlatego wcale nie bezpodstawne jest nazywanie grafików nowoczesnymi artystami, przecież tworzą sztukę piękną i dzięki nim świat reklamy jest tak barwny i emocjonujacy.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena