Nie masz jeszcze konta bankowego, a całą gotówkę nosisz z portfelu? Sprawdź co tracisz w ten sposób! Ułatw sobie życie i oszczędzaj dzięki kontu internetowemu. 

Data dodania: 2012-05-14

Wyświetleń: 1550

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwsze konto bankowe jakie otworzyłam było konto studenckie, które założyłam zaraz po dostaniu się na studia. I to była jedna z najlepszych wówczas decyzji. Dodatkowo było to również konto z dostępem do Internetu. Nawet nie muszę mówić o korzyściach jakie daje konto internetowe. To nie tylko wygoda, ale i oszczędność czasu i pieniędzy, na których studentowi zależy najbardziej.

Nikt później nie musiał już mnie przekonywać, by założyć konto osobiste. Ludzie nie korzystają z konta bankowego, bo po prostu nie wiedzą co tracą. Mogą nie tylko na nim zarabiać, ponieważ wiele banków ma obecnie w swojej ofercie oprocentowane rachunki osobiste, ale płacić za zakupy plastikową kartą bez użycia gotówki, co znacznie zmniejsza ryzyko kradzieży i zgubienia pieniędzy.

Wygodne konto osobiste z dostępem do Internetu

Kolejną zaletą posiadania takiego konta jest to, że w większości przypadków posiadamy dostęp do naszego rachunku przez Internet, dzięki czemu możemy na bieżąco, bez wychodzenia z domu sprawdzić stan swoich środków czy wykonać przelew. To wygodne rozwiązanie zarówno dla osób aktywnych, które nie mają czasu na stanie w kolejkach czy schorowanych, mających problemy z wyjściem z domu. Wykonując przelewy przez Internet ponosimy także mniejsze ich koszty, w wielu przypadkach banki pobierają maksymalnie 1 zł za przelew lub jest on darmowy, w okienku na poczcie lub w oddziale banku trzeba natomiast zapłacić za niego kilka złotych, co przy dużej ilości wykonywanych przelewów w skali roku pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo kont bankowych, czy takich z dostępem do Internetu nie powinniśmy się o to obawiać. Jak już wcześniej zostało zauważone, posiadanie pieniędzy w banku znacznie zmniejsza ryzyko ich zgubienia i kradzieży, m.in. dzięki licznym zabezpieczeniom, również w postaci PIN-u i naszego hasła.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena