Czasami trudno jest określić jaka inwestycja przyniesie nam naprawdę duże korzyści materialne. Jednakże wiele osób zakłada wysokooprocentowane lokaty w bankach, inni kupują złoto i diamenty a jeszcze inni inwestują w zakup nieruchomości. 

Data dodania: 2012-04-23

Wyświetleń: 1181

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Domy oraz mieszkania w nadmorskich miejscowościach zawsze cieszyły się sporą popularnością. Zakup mieszkania nie jest złym pomysłem, aczkolwiek często wiąże się z kredytem hipotecznym, który trzeba spłacać przez co najmniej kilkanaście lat. Sporo osób kupuje mieszkanie dla dziecka, które wybiera się na studia do innego miasta. Aczkolwiek jest to wbrew pozorom o wiele lepsza inwestycja niż wynajmowanie mieszkania w drugim mieście, ponieważ student nigdy nie mieszka sam, zawsze mieszka ze znajomymi z uczelni, dlatego też przedsiębiorczy rodzice mogą pobierać opłatę za wynajem mieszkania od znajomych dziecka i w ten sposób opłacać kredyt mieszkaniowy. Mając odłożone pieniądze na inwestycje warto pomyśleć nie tylko o mieszkaniu na jakimś osiedlu akademickim, ale także o apartamentach nad morzem. Wbrew pozorom wiele apartamentów turystycznych położonych nad morzem to zwyczajne mieszkania dostosowane do potrzeb turystów.

Popularne apartamenty w Świnoujściu można znaleźć w średniej cenie 120 złotych za noc od osoby, jednakże można znaleźć także oferty wynajmu takich apartamentów w cenie 200 złotych za noc bez ograniczenia ilościowego osób przebywających w apartamencie.  Apartamenty w Świnoujściu to zawsze dobra inwestycja, ponieważ w sezonie z ich wynajmu można zarobić nawet kilkanaście tysięcy złotych, które przydadzą się w sezonie zimowym na pokrycie rat kredytu, kiedy gości z powodu pogody jest mniej. Wydaje się, iż inwestycja w apartament wakacyjny przynosi roczny zwrot z kapitały na poziomie lokat bankowych, a więc około 5 procent.

Licencja: Creative Commons