Popularne kurorty nadmorskie kuszą turystów nie tylko morską wodą i czystą plażą, ale także zabytkami i miejscami ciekawymi z punktu widzenia historii wybrzeża. Kołobrzeg to jedno z nadmorskich miast, które bogate jest w zabytki udostępnione do zwiedzania turystom.

Data dodania: 2012-05-16

Wyświetleń: 2149

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nadmorskie miasta kuszą turystów przede wszystkim czystą plażą i ciepłą wodą, jednakże wiele z tych miast ma także ciekawe atrakcje turystyczne, które można znaleźć tylko w miastach leżących nad morzem. Wybierając się na urlop do uzdrowiskowego Kołobrzegu warto o wiele wcześniej zarezerwować odpowiedni nocleg, ponieważ w szczycie sezonu wakacyjnego w tym miejscu spędza czas wielu turystów, którzy w większości rezerwują noclegi nawet w marcu, aby mieć zapewnione miejsce.  W związku z tym większość kuracjuszy rezerwuje noclegi na początku roku poprzez Internet za pomocą systemów rezerwacyjnych, aby urlop spędzić w wybranym przez siebie miejscu i czasie. Jedynymi z najbardziej popularnych atrakcji nadmorskich w Kołobrzegu są latarnia morska i port morski.

 Pierwsze światło latarni morskiej w Kołobrzegu zapalono w 1666 roku. Świeciło ono jednak okresowo, wyłącznie w czasie oczekiwania na przybycie statków. Na stałe światło latarni kołobrzeskiej zapalono dopiero 200 lat później, służył temu maszt z wysięgnikiem zamontowanym na stacji pilotów. Warto się do niej udać, ponieważ z jej wieży rozciąga się widok na panoramę okolicznych wysp i morze.

Równie ciekawym miejscem jest port morski w Kołobrzegu usytuowany nad  Zatoką Pomorską. W porcie mieści się część przeładunkowa, terminal pasażerski, a także przystań jachtowa. Port morski w Kołobrzegu obsługuje wiele statków handlowych i pasażerskich, które nierzadko same w sobie są interesującą atrakcją turystyczną.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena