Międzyzdroje jako miejscowość nadmorska oferuje wiele atrakcji. Jednym z nich jest plaża, jedna z najlepszych na wybrzeżu Bałtyckim. Jest czysta, szeroka i oferuje wiele ciekawych atrakcji.

Data dodania: 2011-09-28

Wyświetleń: 1206

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Największym skarbem każdej miejscowości turystycznej nad Bałtykiem jest plaża. Pewnie wiele osób twierdzi, że plaża jak plaża, nie może się różnić, gdyż nasze wybrzeże jest mało zróżnicowane. Ale to nie prawda. Przyjeżdżający turyści wybierają apartamenty w Międzyzdrojach  i od razu po zakwaterowaniu od razu udają się na plaże, gdyż w Międzyzdrojach jest wyjątkowa. Jest szeroka, może nie jest najszersza w Polsce, ale jest wyjątkowa względu na swoją czystość.

Władze miasta bardzo dbają o porządek, codziennie służby miejskie oczyszczają plaże, przy każdym wejściu znajduje się kosz na śmieci. Leżąc na plaży widać najwyższy szczyt nad morzem, Górę Gosań, która wznosi się  ponad dziewięćdziesiąt metrów ponad poziom morza. Wylegując się nigdy nie można się nudzić ze względu na wiele imprez organizowanych na plaży. Usytuowane są tutaj zjeżdżalnie dla najmłodszych wczasowiczów, organizowane są konkursy dla turystów oraz imprezy sportowe, przeważnie turnieje siatkarskie.

Naturalnie jest wiele wypożyczalni sprzętu sportowego, można pojeździć na skuterze wodnym czy na bananie oraz wybrać się statkiem w rejs do niemieckich miejscowości. We wschodniej części miasta znajdują się  smażalnie ryb. Według wielu najlepsze w Polsce, dzięki świeżości ryb, które są prosto z kutra. Wizyta w smażalniach jest obowiązkiem, większość nie wyobraża sobie pobytu w Międzyzdrojach bez tego punktu w swoim programie. Wizyta jest tym przyjemniejsza, gdyż obok zaczyna się Woliński Park Narodowy.

Licencja: Creative Commons