Szczyrk to popularny kierunek wakacyjny i nie jest to na pewno powód do zdziwienia. Może za to dziwić fakt, jak wiele obiektów noclegowych w tym mieście dostaje od gości negatywne opinie. Jak nie dołączyć do grona niezadowolonych turystów? Oto kilka porad.

Data dodania: 2021-07-05

Wyświetleń: 688

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Noclegi Szczyrk – jak znaleźć atrakcyjne miejsce na wakacje?

Pytaj, a będzie lepiej

Bez względu na to, czy planujesz noclegi w pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, hotelu czy apartamencie, jeśli masz jakieś szczególne oczekiwania lub wymagania, skontaktuj się z gospodarzami. Owszem, internetowe systemy rezerwacji są świetne, wygodne i szybkie, ale jeśli szukasz czegoś ponad standard, to zwykle więcej zyskasz, najpierw zadając pytanie. Pamiętaj, że niektóre obiekty mogą zaoferować noclegi Szczyrk w różnym standardzie albo w różnych typach zakwaterowania. Być może pierwszy wybór nie był szczególnie trafny, ale razem z recepcjonistą dobierzesz lepszy wariant, który będzie Ci bardziej odpowiadał.

Szukaj pod kątem swoich potrzeb

Zgoda – Szczyrk to nie jest jakoś bardzo duże miasto, więc przejście go na piechotę z jednego końca na drugi to nie będzie olbrzymi wyczyn, ale postaraj się dobierać obiekty noclegowe tak, żeby ułatwić sobie życie. Jeśli zamierzasz wyjechać rowerem w góry, zamieszkaj gdzieś blisko szlaku, jeśli chcesz urządzać samochodowe wycieczki objazdowe, wytypuj lokalizację blisko dróg o nieco mniejszej popularności, ale odpowiednim kierunku, jeśli chcesz cieszyć się miasteczkiem, zamieszkaj w centrum. To oczywiście nie powinno przesłonić atrakcyjności samego obiektu, bo lepiej mieszkać dobrze, ale trochę dalej, niemniej jednak weź takie sprawy pod uwagę.

Sprawdź szczegóły

Część negatywnych opinii o obiektach noclegowych wynika z nieznajomości regulaminu. Obsługa nie pozwoliła na wprowadzenie do pokoju ubłoconego roweru? Nie możesz wejść z psem? Cisza nocna jest rygorystycznie przestrzegana? Pamiętaj, że nie jesteś sam i hotele oraz apartamenty muszą wprowadzić różne ograniczenia, żeby wszystkim odpoczywało się lepiej. Bo brudnym rowerze ktoś musi posprzątać, psy, jakie by nie były, mogą nie tylko brudzić, ale też przyczynić się do reakcji alergicznych u kolejnych gości. Takie ograniczenia zawsze jednak są wskazane w regulaminie, a gdyby nie były, to mimo wszystko warto zadzwonić albo wysłać maila, żeby mieć absolutną pewność, jak to będzie działało.

Porównuj

Przede wszystkim warto rozstać się ze starym przeświadczeniem, że nocleg to tylko kwestia łóżka. Szukanie według cen oczywiście ma sens, bo przecież nie sztuka cały wakacyjny budżet przeznaczyć na noclegi, ale warto trochę tu zrównoważyć swoje oczekiwania. Dobrą radą jest wykupienie noclegów w obiekcie najdroższym, na jaki możesz sobie pozwolić. Tak naprawdę oczywiście chodzi o wybór najlepszego hotelu lub domku czy apartamentu. Jeśli poza samym noclegiem w cenie znajdzie się choćby możliwość skorzystania z sauny albo basenu, to jest to przecież atrakcja sama w sobie, za którą normalnie trzeba by było dodatkowo dopłacić. Warto porównywać oferty znacznie dokładniej, niż tylko w zakresie cen.

Jeśli możesz, słuchaj poleceń

Żadna forma reklamy nie dorówna poczcie pantoflowej. O ile w internecie reklamować może się każdy obiekt, o tyle jeśli znajomi podpowiadają Ci, dokąd warto się wybrać, to ich sugestia jest zawsze wiele warta. Też nie o to chodzi, żeby bezkrytycznie przyjmować wszystkie propozycje, ale pamiętaj, że najlepsze obiekty noclegowe w Szczyrku mają już naprawdę wyrobioną renomę i rzadko muszą korzystać z agregatorów ofert wakacyjnych, bo i tak z poleceń mają często komplet gości. Jeśli znajomi byli w Szczyrku i polecają Ci jakiś obiekt, sprawdź go w pierwszej kolejności. Jeśli nie będzie dobrym strzałem, zawsze możesz dalej szukać po swojemu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena