Każdy kto planuje wyjazd do Białowieży dba o znalezienie odpowiedniej kwatery, która zapewni komfort i wygodę. Mieszkańcy Białowieży wychodzą na przeciw potrzebom gości i przygotowują naprawde wygodne kwatery oraz pensjonaty o podniesionym standardzie. Ostatnio przyjrzałam się białowieskiej ofercie i byłam mile zaskoczona...

Data dodania: 2011-11-09

Wyświetleń: 1426

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przeglądając oferty zamieszczone w Internecie przekonałam się, że wybór eleganckich noclegów jest naprawdę duży. Białowiescy gospodarze przykładają duża wagę do tego, by pensjonaty stanowiły nie tylko miejsce odpoczynku lecz również zapewniały różne atrakcje rekreacyjne dla turystów. Oprócz noclegów często oferują plac zabaw dla dzieci, miejsce do grillowania, wędzarnię, boisko do gry w siatkę, wypożyczalnię rowerów, kijków nordic walking czy lunet cyfrowych. Zdarza się, że na terenie pensjonatu znajduje sie np. galeria miejscowych dzieł sztuki lub skansen. Dzięki takim atrakcjom można zapoznać się z historią regionu i jego kultirą; dowiedzieć się jak żyli ludzie w dawnych czasach, gdy jeszcze rozwój cywilizacyjny należał do przyszłości.

Czym się charakteryzują tutejsze pensjonaty? W większości są stylizowane na dawne chaty kresowe. Drewniane budynki są ciekawą odmianą dla turystów przyjeżdżających z wielkich miast. Można na przykład przespać się w drewnianym łóżku - ręcznie wykonanym czy zjeść kolację w jadalni urządzonej według tradycyjnych wzorców.  Oczywiście pokoje w takich chatach, choć wyglądają jak z przed stu lat,  są wyposażone we wszelkie współczesne udogodnienia (łazienkę z prysznicem, telewizor, internet itd.).

Gospodarze bardzo dbają o to, by ich goście czuli się wyjątkowo. Serwują więc smaczne posiłki. W menu nierzadko można znaleźć tradycyjne potrawy chociażby takie jak wareniki.

Myślę, że zaplecze turystyczno-noclegowe w Białowieży jest naprawdę świetnie przygotowane na potrzeby odwiedzających te rejony turystów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena