Białowieża znajduje się na terenie województwa podlaskiego. Dlaczego warto odwiedzić to miejsce? I co niezwykłego kryje w sobie noc spędzona w Puszczy Białowieskiej?

Data dodania: 2011-08-24

Wyświetleń: 1762

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W zeszłym roku mieliśmy możliwość spędzić z mężem jedną noc w Puszczy Białowieskiej. Nie mieliśmy ochoty jechać, ale znajomi nas przekonali, więc wybraliśmy się. Był to świetny pomysł!

Po pierwsze noclegi w Białowieży są przystępne jeśli chodzi o cenę. Pokoje z łazienkami i kominkiem można wynająć już za 40 zł. od osoby. Ale cena nie jest w tym momencie najważniejsza...

Gdy zajechaliśmy na miejsce noclegu byliśmy oszołomieni. Przyjechaliśmy już wieczorem, więc jak wysiedliśmy z samochodu uderzyła nas ciemność - taka, której w mieście nigdy sie nie doświadczy. Za ogrodzenim posesji na której staliśmy rościągała się już Puszcza - nieprzenikniona i budząca grozę. Wysokie drzewa i różne odgłosy zwierząt wywarły na nas ogromne wrażenie. Ale najpiękniejszy widok stał się naszym udziałem, gdy podnieśliśmy głowy do góry. Naszym oczom ukazała się wyraźnie widoczna droga mleczna z milionami gwiaz. Staliśmy tak dobrych kilkanaście minut, by nasycić oczy takim niecodziennym widokiem.Okolice Białowieży nie są zanieczyszczone sztucznym światłem, dzięki czemu można zobaczyć niebo usłane gwiazdami - niecodzienny widok dla mieszczuchów.

Puszcza Białowieska to pozostałości lasu pierwotnego, który niegdyś porastał całą Europę. Dziś obejmuje obszar 10517,27 ha. Jest to wyjątkowe miejsce - jedyne na zachód od Bugu. Przyjeżdżając w ten rejon możemy naprawdę doświadczyć niezapomnianych przeżyć, wniknąć w głąb siebie i zastanowić się nad destrukcyjnymi dla przyrody działaniami człowieka. Można też poczuć jak znikomy i niewielki jest człowiek w porównaniu z tysiącami odległych o milniony lat świetlnych gwiazd...

Tego wszystkiego doświadczymy nocując w okolicach Białowieży. Poniżej na zdjęciu Puszcza Białowieska.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena