Kwatery prywatne, to zazwyczaj oferty mieszkaniowe dla ludzi, którzy są np. w delegacji, lub na wakacjach i potrzebują gdzieś zakwaterowania. Jest to alternatywa dla tych, którzy nie chcą płacić dużych pieniędzy w hotelach.

Data dodania: 2016-10-18

Wyświetleń: 1483

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kwatery prywatne są zazwyczaj dużo tańsze niż jedna doba hotelowa. Przez co zainteresowania takimi kwaterami szczególnie nad morzem czy w górach jest bardzo duże. Kwatery przeważnie nie odstają standardem od pokoi hotelowych. Dużym plusem kwater prywatnych jest to, że nie są one przepełnione ludźmi. Przeważnie w kwaterach udostępnionych jest kilka pokoi dla turystów i to wszystko. W hotelach natomiast często jest duży tłok spowodowany tym, że hotele posiadają bardzo dużą ilość pokoi. Tego rodzaju noclegownie oferują przeważnie około 10 pokoi do wynajecia i to wszystko. W hotelach liczba ta potrafi niekiedy być 10 krotnie większa. W obecnych czasach wybór kwater jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Warto pamiętać jednak aby rezerwować terminy dość wcześniej ponieważ zostawiając to na ostatnią chwilę możemy się zdziwić brakiem miejsc.

Korzyści z wynajmu kwater prywatnych

  • Szybsze znalezienie odpowiedniego miejsca
  • Dużo tańsze ceny w porównaniu z hotelami
  • Standardy porównywalne do hoteli
  • Duży wybór

Standardy w kwaterach prywatnych

Prywatne pensjonaty w dzisiejszych czasach jak wspominałem wcześniej posiadają bardzo ciekawe oferty oraz wyposażenie. Do standardu każdej kwatery należy:

  • Łazienka
  • Kuchnia
  • Miejsce parkingowe (choć nie zawsze)
  • Sztućce, szklanki, talerze

Minusem kwater prywatnych szczególnie w okresach wakacyjnych jest okres wynajmu. Przeważnie musimy wynajmować na minimum 7 dni i rezerwować z bardzo dużym wyprzedzeniem. W przypadku gór kwatery otwarte są przez cały rok. Natomiast jeżeli chodzi o kwatery prywatne nad morzem to z reguły otwierane są w czerwcu natomiast zamykane we wrześniu. Dotyczy to głównie mniejszych miejscowości nadmorskich, w których poza okresem wakacyjnym nie ma w ogóle ludzi. Np. w Gdańsku kwatery czynne są przez cały rok.

Kwatery prywatne znajdziemy nie tylko w kurortach nad morskich czy w górach. Są one również w innych normalnych miastach. Często z tego rodzaju loku korzystają studenci, którzy nie mają pieniędzy na wynajem mieszkania i wybierają właśnie pokój w kwaterze.

Kwatery noclegowe, to zdecydowanie bardzo dobry pomysł dla ludzi, którzy nie lubują się w pokojach hotleowych.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena