Sezon wakacyjny to czas zagranicznych wycieczek, które powinno się rezerwować na kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem, jednak warto również korzystać z ofert last minute, dzięki którym można zaoszczędzić niemałe pieniądze. 

Data dodania: 2017-07-17

Wyświetleń: 708

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oferty last minute - na co zwrócić uwagę

W przypadku wycieczek last minute bardzo często trafiają się naprawdę bardzo atrakcyjne oferty, dlatego też warto je na bieżąco śledzić i kupować. Jeśli jednak w danej chwili nie dysponujemy potrzebną sumą środków pieniężnych, to chwilówki online w sprawdzonej firmie mogą okazać się dobrym rozwiązaniem. Oprócz kwestii finansowych, konieczne jest również wzięcie pod uwagę innych aspektów, zanim wybierzemy wycieczkę "last minute". Na co zatem należy zwrócić uwagę, decydując się na skorzystanie z tego rodzaju oferty?


Jak kupować wycieczki last minute?

Najważniejsze jest przede wszystkim to, aby wybrać sprawdzone biuro podróży, które odznacza się wysoką skalą wiarygodności. Z tego też względu warto na bieżąco monitorować ratingi biur podróży, aby uchronić się przed upadkiem danej firmy. Jeśli cena wycieczki wydaje się zbyt niska, warto dokładnie zweryfikować, co mieści się w danym koszcie. Może się bowiem okazać, że przez nieuwagę nie zauważyliśmy, iż koszt podróży do i z miejsca docelowego pokryć musimy we własnym zakresie...

Standard hoteli

Podczas wyboru hotelu warto zapoznać się z opiniami gości, którzy wcześniej mieszkali w danym hotelu, ponieważ bardzo często zdarza się tak, iż zdjęcia hotelu na stronie biura podróży prezentują bardzo wysoki standard i luksus, natomiast w rzeczywistości nie wygląda to już tak różowo. Dobrym pomysłem będzie poszukanie opinii np. na forach internetowych czy w grupach na Facebooku. 


Ubezpieczenie

Podczas kupna wycieczki warto zwrócić uwagę na wysokość ubezpieczenia, ponieważ oferowany pakiet na terenie Unii Europejskiej może wystarczyć, jednak w przypadku dalszego wyjazdu ceny mogą być znacznie wyższe. Czasem warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, jednak wszystko zależy od kierunku oraz rodzaju podróży.

Bezpieczny region

Jeśli istnieje obawa o to, iż w danym kraju istnieje jakieś zagrożenie, to pomimo bardzo atrakcyjnej ceny lepiej z niego nie korzystać wybierając bezpieczniejszy region, zwłaszcza, jeśli podróżujemy z dziećmi. Często bowiem tanie oferty wycieczek dotyczą właśnie takich miejsc, które cieszą się złą sławą ze względu na potencjalne zagrożenia, a tour operatorzy niską ceną chcą zachęcić klientów to wybrania właśnie tej opcji. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena