Sezon wakacyjnych wyjazdów powoli się rozpoczyna. Co bardziej niecierpliwi zaraz po ostatnim dzwonku wyruszyli już na wakacyjny wypoczynek, jednak większość z nas swój urlop ma jeszcze przed sobotą. Aby go w pełni wykorzystać warto już dziś zastanowić się gdzie zarezerwować nocleg, biorąc pod uwagę wszystkie opcje takie jak hotel, pensjonat, czy kwatery prywatne.

Data dodania: 2017-06-28

Wyświetleń: 554

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nocleg wakacyjny – hotel, pensjonat, a może kwatery prywatne?

Wakacyjny nocleg w hotelu

Hotel to oczywiście najbardziej komfortowa opcja na nocleg, jednak zarazem jedna z najdroższych. Nawet trzygwiazdkowy hotel w sezonie może kosztować kilkaset złotych, a cztero i pięcio gwiazdkowe obiekty położone blisko plaży lub centrum miejscowości wypoczynkowych mogą kosztować nas krocie. Dlatego przed rozpoczęciem wakacyjnego urlopu warto sprawdzić nie tylko cenę, ale także ofertę danego hotelu oraz opinie o nim. Najlepiej porównać opinie z różnych źródeł, co pozwoli nam uzyskać prawdziwy obraz jak przebiega pobyt oraz standardu w danym hotelu oraz czego możemy spodziewać się na miejscu. Największymi zaletami noclegu w hotelu jest możliwość skorzystania z atrakcji hotelowych, jaki często są w cenie pobytu, takich jak basen, siłownia, Spa, czy różnego typu boiska.

Nocleg w pensjonacie

Pensjonaty to opcja pośrednia między renomowanymi hotelami, a kwaterami prywatnymi. Nocleg w pensjonatach w sezonie zależnie od regionu oscyluje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za dobę. Wszystko oczywiście zależy od standardu oraz położenia pensjonatu. W przypadku noclegu pensjonatach plusem jest na pewno cisza i spokój, jakiej często w zatłoczonych i dużych hotelach nie możemy uraczyć. Dodatkowo w pensjonatach często oferowana jest regionalna kuchnia, która pozwoli nam poznać smaki potraw z regionu lub skosztować naprawdę unikalnych dań w domowym wydaniu. W odróżnieniu od hotelów, pensjonaty nie oferują w cenie atrakcji, dlatego musimy je organizować na własną rękę, jednak standard noclegów na pewno zrekompensuje nam te braki.

Kwatery prywatne

Kwatery prywatne w domach letniskowych to najtańsza forma wakacyjnego urlopowania, która jest bardzo często wybierana przez Polaków. Pobyt za kilkadziesiąt złotych za dobę to nie jedyna zaleta kwater prywatnych, które możemy wynająć w każdym zakątku Polski. Innym plusem jest rodzinna atmosfera, którą bardzo często tworzą osoby wynajmujące kwatery prywatne. Osoby te nie tylko dbają o odpowiedni komfort naszego wypoczynku ale często służą także pomocą, podpowiadając najciekawsze miejsca do zobaczenia w regionie, czy też najsmaczniejsze miejsca na codzienny obiad. Minusem w tym przypadku jest oczywiście standard, który bardziej wymagającym osobom może nie odpowiadać, choć z roku na rok kwatery prywatne mają coraz to bardziej atrakcyjną ofertę noclegów.

Gdzie wybrać nocleg na wakacje?

Odpowiedź na to pytanie zależy tak naprawdę od zasobność naszego portfela oraz naszych osobistych wymagań. Jeśli wybierając się na wakacje stawiamy na zwiedzenia i aktywny wypoczynek, a  nocleg jest dla nas rzeczą drugą rzędną, wówczas najlepszą opcją będą kwatery prywatne lub pensjonaty. Jeśli jesteśmy zwolennikami leżakowania i zależy nam na relaksie bez nadmiernego wysiłku w wysokim standardzie, wówczas  bez wahania wybierzemy hotel.  

Licencja: Creative Commons