Witam. Chciałbym napisać serię artykułów dotyczących inwestowania na giełdzie. Z czasem zacznę wprowadzać nowe terminy giełdowe, narzędzia potrzebne do inwestowania oraz niezbędne kompendia wiedzy.

Data dodania: 2009-08-27

Wyświetleń: 2073

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na sam początek chciałbym abyś wiedział, że giełda jest miejscem, na którym każdy, ale to dosłownie każdy może zarobić. Może to być murarz, lekarz, ślusarz itd. Jeśli ktoś powie, że potrzebne jest wykształcenie, aby móc skutecznie inwestować to jest w wielkim błędzie. 
Co zatem zrobić aby móc skutecznie inwestować. Na te i inne nurtujące Cię pytania postaram się odpowiedzieć w swoich artykułach.
Z inwestowanie jest jak z ogromnym parowozem. Może on osiągnąć niesamowitą prędkość, posiadać dużą energię kinetyczną, ale… Trzeba znaleźć sposób na rozpędzenie go. Jak ja zacząłem rozpędzać mój parowóz? Wpisałem w wyszukiwarce „Inwestowanie na giełdzie” . I pierwsze na co zwróciłem swoją uwagę były wirtualne gry giełdowe. Co to takiego? Darmowy system, w którym jesteś wirtualnym inwestorem. Na początek otrzymujesz kapitał, którym obracasz na giełdzie papierów wartościowych, w sposób identyczny jak podczas prawdziwego inwestowania. Oto kilka takich serwisów:


gra.onet.pl
gra.Invest24.pl

Wiem, że gdy się zaczniesz grę nie będziesz miał zielonego pojęcia od czego zacząć, (którą akcję kupić), tak jak to było ze mną. Więc co zrobiłem… Sięgnąłem po niezbędną lekturę. Postaram się jak najklarowniej wytłumaczyć Ci jak grać aby wygrać. Jednak zachęcam Cię do przeczytania tych oto lektur:

Najpierw książka, która wprowadzi Cię w niesamowity, a zarazem fascynujący świat giełdy:
I.GPW Giełda Papierów Wartościowych w praktyce

Gdy poznasz już tajniki giełdy powinieneś dowiedzieć się nieco więcej papierach wartościowych.
II.GPW Papiery wartościowe w praktyce

A na koniec książki, które uważam za najlepsze:
III.GPW-Analiza techniczna w praktyce, oraz GPW-Alternatywne metody analizy technicznej.

Na razie zacznij od czytania jednej książki i łącz wiedzę w niej zdobytą z moimi artykułami. 
W następnym artykule dowiesz się trochę o terminach giełdowy. Ale jeden poznasz już dziś.

Akcje- (na chłopski rozum) papier wartościowy o charakterze majątkowym. Posiadając taki papier jesteś współwłaścicielem jakiegoś przedsiębiorstwa. Dlaczego się na nich zarabia? Bo ich ceny zmieniają się z miesiąca na miesiąc, z tygodnia na tydzień, z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Sęk tylko w tym, aby wiedzieć kiedy i za ile ją kupić, oraz kiedy i za ile sprzedać. Może to Ci trochę pomoże.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena