Jak inwestować na giełdzie? Dlaczego warto inwestować na giełdzie? Inwestowanie dla początkujących. Czy warto inwestować na giełdzie? Jak zarabiać inwestując?

Data dodania: 2009-02-27

Wyświetleń: 2943

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy warto inwestować na giełdzie?

Synonimem tego pytania będzie sformułowanie czy warto zarabiać pieniądze. Jeśli ktoś powie, ze nie warto to owszem nie warto inwestować na giełdzie. A jeśli chcesz zarabiać to….. GIEŁDA. Giełda jest dla każdego. Dla Jana Kowalskiego i Józefa Nowaka. Każdy może tam zarobić i każdy duże pieniądze. Tylko jest jeden warunek. Nie, nie kapitał moi drodzy, ale wiedza potrzebna do inwestowania. Najpierw, powtarzam najpierw teoretyczna potem praktyczna.
Inwestowaniem zajmuję się już od paru ładnych lat i powiem szczerze, że gra na giełdzie sprawia mi przyjemność. Bez względu na to czy jest hossa czy bessa, zawsze znajduję sposób, aby zarobić. Podam przykład:
Jestem zwolennikiem inwestycji krótkoterminowych. We wtorek kupiłem 288 akcji spółki „Handlowy” po 30,57zł na następny dzień sprzedałem je wszystkie za 31,5 zł. Zarobiłem na tym 198 zł minus prowizja dla domu maklerskiego. Ktoś powie, że mało. Dobrze, ale to stało się w przeciągu jednego dnia i zainwestowałem niecałe 9tys. Skąd wiedziałem, że ta transakcja przyniesie mi zysk. Wszystko dzięki wiedzy, którą zaczerpnąłem z książek o inwestowaniu.
Dziś potrzebuję ok. pół godziny na zbadanie wykresów i podjęcie decyzji które akcje kupić. Polecam artykuł.
Jak zatem ktoś kto pierwszy raz czyta ten artykuł ma zabrać się za inwestowanie. Jak już powiedziałem. Najpierw teoria potem praktyka. Moim pierwszym krokiem było przeczytanie książki. Przeczytałem ją w niecały tydzień, a potem, aż do dziś codziennie powracam do niej po różne informacje. Jest ona doskonałym wstępem dla początkujących inwestorów. Zresztą zobacz sam.
Następnie zacząłem kupować kolejne książki. Polecam niektóre z nich.
GPW III - Analiza techniczna w praktyce
GPW II - Papiery wartościowe w praktyce

Gdy już nabyłem część wiedzy teoretycznej zacząłem grać wirtualnie. Polecam serwisy.
gra.onet.pl
invest24.pl
Są to darmowe serwisy, które są odzwierciedleniem prawdziwej gry na giełdzie.
Rok czasu powinien w zupełności wystarczyć na przyswojenie sobie informacji giełdowych. Przez ten okres zacznij oszczędzać. 10tys to odpowiednia kwota na wstępie. Warto chyba poświęcić trochę czasu, aby potem krótko mówiąc być bogatym

Licencja: Creative Commons