Jak inwestować na giełdzie, Czy warto inwestować na giełdzie ile można zarobić na giełdzie, Jak dobrze inwestować, w co inwestować, Dlaczego warto inwestować na giełdzie, GPW, inwestowanie na giełdzie,artykuł o inwestowaniu na giełdzie, Jak grać na giełdzie, artykuł+inwestowanie, artykuł na temat gry na giełdzie

Data dodania: 2009-01-27

Wyświetleń: 5116

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy warto i jak inwestować na giełdzie?

Tak i zaraz powiem Ci dlaczego.
Dużo ludzi uważa, że im więcej będą pracować, tym więcej zarobią. Lekarze biorą dodatkowe dyżury, rzeźnicy pracują w weekendy, a nauczyciele udzielają korepetycji. Po co?
Po to , aby więcej zarobić. Przecież to śmieszne, swój zysk podniosą o maksimum 20%, a stracą znacznie więcej czasu i zdrowia, oraz przyjemności z wykonywanej pracy.
Pomyśl czy warto….

Jeśli dojdziesz do wniosku, że nie, to zastanów się nad inwestowaniem na giełdzie.
Jest to dość specyficzne źródło dochodu. Nigdy nie wiesz jak dużo możesz zarobić. Podam przykład:

23 stycznia 2009r.
• akcje spółki SPRAY wzrosły o 38,75 %
• akcje spółki REMAK wzrosły o 21,59 %Widzisz? Gdybyś w Czwartek zainwestował 5000 zł w akcje spółki „Spray” to w piątek miałbyś zysk w wysokości 1937zł. Powiesz, że Ci, którzy tak zainwestowali mieli szczęście. I rzeczywiście, to był najwyższy wzrost na GPW w ten dzień. Ale nie polegało to tylko na szczęściu, potrzebna jest również duża wiedza teoretyczna i praktyczna.
Pomyśl czy nie fajnie jest w jeden dzień zarobić prawie 2tys złotych. Wiem, to nie takie łatwe, ale większość ludzi przeczyta ten artykuł i pomyśli Ci co zainwestowali w tą spółkę mieli szczęście i przejdą obojętnie obok tego artykułu. Nie bądź taki, może to właśnie teraz jest ten moment, który zmieni twoje życie. Uwierz, że nie jest potrzebna wiedza na poziomie studiów wyższych, aby zacząć inwestowanie. Na początek potrzebne 3 są rzeczy:
Czas, zaangażowanie i wiedza teoretyczna.
Nie poświęcając czasu, żadnej wiedzy nie zdobędziesz, chodzi tu o czytanie lektur napisanych przez światowej klasy inwestorów, korzystanie z serwisów giełdowych, obserwowanie przebiegów notowań. Gwarantuję Ci, że to na początek wystarczy.
Polecam kilka przydatnych lektur:
GPW I - Giełda Papierów Wartościowych w praktyce
GPW II - Papiery wartościowe w praktyce
GPW III - Analiza techniczna w praktyce
Wiedz, że inwestycja we własną wiedzę to najlepsza inwestycja, jakiej można w życiu dokonać. Dlaczego? Bo w efekcie końcowym, zawsze odniesiesz zysk i nigdy nie wiesz jak duży. Nie mówię tu tylko o inwestycji w postaci pieniądza, ale również czas. Jeśli poważnie i z zaangażowaniem potraktujesz inwestowanie, to możesz już tylko odnieść zysk.
Powodzenia!
Licencja: Creative Commons
0 Ocena