Inwestowanie na giełdzie jest dla każdego. Jak skutecznie inwestować na giełdzie. Inwestowanie dla początkujących. Giełda jest dla każdego. Niezbędne lektury do inwestowania na giełdzie. Jak grać aby wygrać.

Data dodania: 2009-06-13

Wyświetleń: 2262

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu, gdy słyszy (podczas audycji radiowej, wiadomości w TV, w Internecie) słowa: akcje spółki A wzrosły, na GPW panuje bessa, inwestor Kowalski dorobił się fortuny inwestując na giełdzie; bez namysłu przełączają na inny kanał. Dlaczego ? Bo kieruje nimi zła mentalność. Każda osoba która nigdy nie miała do czynienia z inwestowaniem na giełdzie sądzi, że trzeba mieć dużo szczęścia i ogromne wykształcenie aby móc grać na giełdzie. BŁĄD!!! Inwestować na GPW może każdy (bez wyjątku). Skoro ja też mogę to co muszę zrobić.

Pierwsze co bym doradził to brać udział w wirtualnych grach giełdowych, które są bardzo wiernym odzwierciedleniem rzeczywistego inwestowania. Tzn. wykonujesz wszystkie czynności, które wykonujesz przy prawdziwym inwestowaniu tylko tak jakby na niby. Podam przykładowe serwisy:

gra.onet.pl
gragieldowa.pl

Udział w wirtualnych grach ma na celu wykrzesanie z ciebie umiejętności inwestowania . Jednak niestety samo to nie wystarcza. Do nabycia umiejętności potrzebna jest też wiedza o środowisku, w którym będziesz się poruszał. Skąd ją czerpać? Poleciłbym tutaj trzy książki, które w zupełności wystarczą aby zacząć prawdziwe inwestowanie.

Giełda Papierów wartościowych w praktyce

Papiery wartośćiowe w praktyce


Analiza techniczna w praktyce - bardzo ważne

Jest to chyba najważniejszy krok w kierunku skutecznego inwestowani. Dlaczego? Wiedza, a co za tym idzie, umiejętności, to jedyna forma inwestycji, w którą inwestując swój kapitał odnieść możesz nieograniczone korzyści. Dlatego wiedz, że czytając ten artykuł już zainwestowałeś swój kapitał, którym jest czas. Na razie korzyści jakie czerpiesz jest stopniowo poznawana wiedza, która z czasem powinna przerodzić się w umiejętności, a one z kolei pozwolić ci na zarobienie grubych pieniędzy.

Ostatnim problemem, z którym borykają się początkowi inwestorzy jest kapitał. (Jaki powinien być?) Powiem krótko . Kwota 3000 powinna w zupełności wystarczyć aby zacząć inwestowanie. Domyślam się, że pewnie jeszcze nie dysponujesz takimi środkami finansowymi. Nic nie szkodzi. Zacznij od dziś oszczędzać pieniądze, a w tym czasie powielać swoją wiedzę i umiejętności, oraz brać udział w wirtualnych grach giełdowych.

Powodzenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena