Sposób na zarabianie pieniędzy, Inwestowanie na giełdzie, gra na giełdzie, Jak grać aby wygrać, Inwestowanie pieniędzy, Jak skutecznie inwestować, Chcę zacząć inwestowanie, Chcę zacząć zarabiać, Inwestuj, Skuteczne inwestowanie,

Data dodania: 2009-01-31

Wyświetleń: 1739

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zmień swoją mentalność.

Jaki jest cel tego, że piekarz wstaje o czwartej nad ranem i idzie wypiekać chleb, że szewc wykonuje mozolną pracę naprawiając buty, że murarz domy buduje itd.…
Każdy z nich robi to, po to aby zarobić. I dobrze. Jednak wszystkie zawody, które wymieniłem powyżej polegają na wyuczeniu się pewnych czynności i wdrożenia ich w swoją pracę. Co z tego? Większość zawodów tego typu jest wykonywana za (nie oszukujmy się) marną pensję.
Kto zatem zarabia „Większe pieniądze”…
Nie inwestor giełdowy, nie najlepszy sprzedawca, nie „Król” marketingu, ale osoby, które same wymyśliły jakąś strategię, która w przyszłości będzie skuteczna.
Jak to rozumieć…?
Chodzi tu głównie o to, aby samemu coś stworzyć. Coś z czego w przyszłości będziesz mógł/mogła czerpać zyski. Nie mówię tu o biznesie na jakąś ogromną skalę, wiemy, że coś takiego to nie kwestia kilku dni, miesięcy czasem nie nawet kilku lat.
Chciałbym Ci podsunąć pomysł, według którego mógłbyś dążyć do zarabiania trochę większych pieniędzy.
Wielu ludzi, gdy usłyszy słowo giełda, inwestor giełdowy, cena akcji spółki X wzrosła. Myślą, To nie dla mnie trzeba mieć szczęście i dużą wiedzę, aby być inwestorem. Dlatego Ci ludzie nie mogą nic poważniejszego w życiu osiągnąć. To jest właśnie ta mentalność którą trzeba zmienić.
Uwierz mi, że jestem samoukiem. Książkę, która odmieniła moje życie kupiłem mając 14 lat. Od tego momentu pokochałem giełdę i zacząłem się samodoskonalić poprzez czytanie innych lektur napisanych przez światowej klasy inwestorów.
Nie mówię, tu abyś od zaraz poszedł inwestować na giełdę. To by była głupota. Wielu ludzi powie Trzeba mieć kapitał.
To akurat najmniejszy problem. Każdy inwestuje tyle ile uważa za stosowne. Wielu początkujących zaczyna w granicy do 10tys. Jeśli pomyślisz, że to dużo, to zacznij oszczędzać. Odkładać pieniądze i powiedzieć sobie Za półtora roku w czerwcu zaczynam inwestować na giełdzie. Pomyśl, masz półtora roku czasu na to, aby zaoszczędzić pieniądze i zdobyć potrzebną ci wiedzę i umiejętności.
Możesz już dziś zacząć oszczędzać i inwestować.
Co? Inwestować…. Tak, ale nie w akcje, tylko w swoją wiedzę. To jest pierwsza inwestycja, jaką się dokonuje. Co jest w tym najlepszego? To że zawsze odniesiesz zysk i nigdy nie wiesz z jak dużym procentem. Im szybciej to sobie uświadomisz tym lepiej.
Sądzę, że giełda jest dla każdego kto tylko chce zarobić pieniądze. Każdy Jan Kowalski i Józef Nowak mogą zaczynać od zera i za parę lat być wielkimi inwestorami.
To właśnie jest najlepsze w inwestowaniu na giełdzie.
Więc zastanów się , może i ty staniesz się inwestorem.
Polecam przydatne lektury:

Licencja: Creative Commons