Mówi się, by zmarłym dać spokój-nic bardziej mylnego. Dzisiaj w erze dostępności nie mal wszystkiego, niektóre zabawy, używki i inne formy spędzania wolnego czasu, stały się po prostu nudne niczym ryba w oleju. Seans spirytystyczny jest "odprawiany" już od początków XX wieku, ale dzisiaj przeżywa swoją drugą młodość.

Data dodania: 2012-04-06

Wyświetleń: 2314

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym w ogóle jest seans spirytystyczny ?

To nic innego jak forma komunikacji według zwolenników tej praktyki z duchami/zmarłymi. Seans spirytystyczny liczy sobie ponad 100 lat lecz jego popularność nie zmalała do dziś dnia. Jaka jest tego przyczyna ?  Przede wszystkim chęć poznania nieznanego, przeżycie czegoś niezwykłego lub po prostu nurtujące nas pytania, na które odpowiedzi na próżno szukać wśród przyjaciół, rodziny, encyklopedii czy internetu. 

Na pewno jedna osoba na 10, organizowała lub brała udział w seansie spirytystycznym. Fascynuje nas i pociąga dreszczyk emocji, tajemnice i kontakt z istotą z "nie tego świata".  Oficjalnie takie praktyki nie są zakazane w Polsce, wyjątkiem jest jedynie Kościół i pismo święte, które jasno potępiają takie praktyki spokrewnione z okultyzmem. Seans spirytystyczny ma swoje wady i zalety, dla wierzących w życie po śmierci, może być świetnym źródłem informacji i "spotkania się" z najbliższymi, dla sceptyków jest to nic innego niż spędzenie wolnego na czymś innym niż gry, zabawy, picie alkoholu czy impreza. W każdej religii, filozofii życia, są pewne obrządki, ceremonie i inne formy czci kogoś lub czegoś. Nie inaczej jest w przypadku seansu spirytystycznego.

Rzeczą najważniejszą jest to, kto i w jakim celu zabiera się za uczestnictwo lub organizację takiego seansu. Na jakie pytania chce uzyskać odpowiedź, czy podchodzi do seansu poważnie, czy sceptycznie, czy jest świadom ryzyka i konsekwencji. Niestety dalej większość osób zabierających się do takich praktyk jak właśnie seans spirytystyczny, są nastawieni na dobrą zabawę, a nie według sympatyków seansów, do poszerzania swojej świadomości o życiu i śmierci. W internecie jest bardzo wiele instrukcji, w jaki sposób urządzić taki seans, co jest potrzebne, kto może wziąć udział w takiej praktyce, jakie są zagrożenia wynikające z nieodpowiedzialnego zachowania się i tak dalej.  Większość z tych instrukcji, autorzy po prostu wyciągnęli najwyraźniej z palca, czego dobrym przykładem jest posiadanie podczas seansu...czosnku. Seans spirytystyczny jest praktyką związaną z duchową relacją, człowiek-duch/zmarły, a nie z wampirami.

Co jest niewskazane podczas seansu spirytystycznego ?

1. Wszelkie symbole religijne typu: pismo święte, krucyfiks, woda święcona, święte obrazki, figurki itd. niezależnie od wyznania. 

2. Kompletny sceptycyzm uczestników seansu. Seans spirytystyczny jest poważnym "ceremonią" i nie ma miejsca na drwiny, żarty i wyśmiewanie się. Uczestnictwo sceptyków podczas seansu może doprowadzić, że się nie powiedzie lub sceptycy na nim obecni mogą zostać przykro doświadczeni ze strony "obcych istot", jeśli jednak się "pojawią". Może się to skończyć dla sceptyków niekomfortowo i tragicznie.

3. Picie alkoholu. W żadnym wypadku nie należy pić przed i podczas seansu napojów alkoholowych. Ta sama zasada dotyczy zażywania środków odurzających, narkotyków.

4. Próby przywoływania istot typowo złych, np. demonów, Szatana i innych z grzeszną przeszłością. Przywoływanie takich osobistości, może zakończyć nawet opętaniem jednego lub wszystkich jednocześnie uczestników seansu.

5. Typowym błędem jest zapominanie o "zamknięciu przejścia" między naszym, a zmarłych światem. Zasada "zamykania przejścia" obowiązuje nawet jeśli według nas seans się nie udał, ponieważ otwarte przejście kusi przede wszystkim istoty niższej hierarchii, których obecności nie będziemy świadomi, a mogą bez problemu pobierać nasze siły witalne, energię życiową, powodować choroby i psocić np. unosząc pewne przedmioty i je niszcząc.

6. Zdecydowanie niewskazane jest organizowanie seansu spirytystycznego bez jakiegokolwiek medium, które ma doświadczenie i wie jak należy rozmawiać z duchem, jak go skutecznie odesłać lub pozbyć się, gdy nie chce opuścić miejsca seansu.

Powszechnie mówi się, że wszystko jest dla ludzi - owszem lecz należy pilnować pewnych granic, by nie przypłacać tego zbyt wysoką, czy też najwyższą ceną, tak jak w przypadku seansu spirytystycznego. Jeżeli mamy czyste intencje, doświadczenie i rozum w odpowiednim miejscu, to seans spirytystyczny może dać nam odpowiedzi nawet na najbardziej abstrakcyjne pytania. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena