Pożyczka hipoteczna to kredyt udzielany z zabezpieczeniem na hipotekę nieruchomości mieszkalnej, która ma założoną księgę wieczystą. Jest ona najtańszym kredytem jaki można wydać na dowolny cel.

Data dodania: 2012-03-15

Wyświetleń: 1400

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest nieco wyższe od kredytu hipotecznego, jednakże tym drugim nie możemy dysponować pieniędzmi na różne sposoby. Poniżej przedstawię wady i zalety pożyczki hipotecznej, dzięki czemu każdy będzie mógł samemu zdecydować czy jest to korzystny produkt i czy warto z niego korzystać.

Wady pożyczki hipotecznej:

Wysokie koszty związane zaciągnięciem pożyczki – prowizja za jej udzielenie oscylują na poziomie kilku procent, przy kwotach rzędu kilkuset tysięcy złotych są to znaczne sumy. Dodatkowo pożyczkobiorca musi pokryć koszt ubezpieczenia, które również nie należy do najtańszych.

Długi okres oczekiwania, ok. miesiąc – związane jest to z dużą ilością formalności.

Zalety pożyczki hipotecznej:

Pieniądze wydajemy na to co chcemy – jest to zaleta i to co odróżnia pożyczki od kredytów hipotecznych. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują dużej ilości gotówki.

Niskie oprocentowanie – na rynku można znaleźć już oferty banków, które udzielą nam tej pożyczki na oprocentowanie rzędu 8%. Nie znajdziemy tańszego kredytu, który będziemy mogli wykorzystać na dowolny cel.

Długi okres spłaty – raty pożyczki hiopotecznej można rozłożyć na okres nawet do 35 lat.

Duża suma – biorąc pożyczkę hipoteczną można otrzymać potężny zastrzyk gotówki. Jeśli się postarasz, to znajdziesz nawet ofertę banku, który proponuje pożyczkę na poziomie 100% wartości nieruchomości.

Pożyczki hipoteczne są bardzo korzystne i jeżeli pieniądze z niej są dobrze spożytkowane to może ona przynieść wiele korzyści. Należy jednak mieć się na baczności, ponieważ gdy pieniądze zostaną wydane bez głowy, to istnieje ryzyko utracenia swojego mieszkania.

Licencja: Creative Commons