Wiele młodych osób marzy o własnym mieszkaniu, szczególnie młode pary, które rozpoczynają wspólne życie. Obecne ceny mieszkań są tak wysokie, że jest to marzenie bardzo trudne do zrealizowania.

Data dodania: 2012-03-14

Wyświetleń: 1620

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Często nie obywa się bez kredytu hipotecznego, który później trzeba spłacać dużą część swojego życia.  Szczególnie ciężko spłaca się kredyty, które w całości sfinansowały zakup naszego wymarzonego M. Najlepiej jeżeli jesteśmy w stanie dołożyć coś z własnych środków, gdyż znacznie odciąży to nas w przyszłości od trudnych do spłacenia i uciążliwych rat kredytu.

W przypadku młodych par, często na zakup mieszkania składają się dwie rodziny. Rodzice uruchamiają środki ze swojego konta oszczędnościowego i finansują w pewnym stopniu zakup mieszkania dla swoich dzieci. Młode osoby ze względu na swój wiek zazwyczaj nie zdążą uzbierać znaczących kwot i biorą w takim przypadku kredyt hipoteczny, który finansuje pozostałą część potrzebnej kwoty.

Nie wszyscy jednak mają szczęście w postaci rodziców z wystarczającymi oszczędnościami. Osoby pochodzące z biedniejszych rodzin nie mają innego wyjścia jak zakupić mieszkanie na kredyt lub wynajmować mieszkanie. To drugie rozwiązanie wydaje się mało opłacalne ze względu na, to że opłaty takiego wynajmowanego mieszkania są całkiem spore i zostaje nam mało pieniędzy, które moglibyśmy odkładać na przyszły zakup mieszkania.

Kupno mieszkania na kredyt wydaje się bardziej racjonalne od wynajmowania. Jest tak, ponieważ po co płacić komuś pieniądze co miesiąc, jak za to samo można spłacać raty kredytów i znacznie się przybliżać do celu jakim jest posiadanie na własność swojego mieszkania.  Jeżeli zastanawiacie się między wynajmowaniem a wzięciem kredytu hipotecznego, to polecam wam to drugie rozwiązanie.

Licencja: Creative Commons