Masz problemy ze spłatą kilku kredytów? Skorzystaj z kredytu konsolidacyjnego, dzięki któremu połączysz wszystkie raty w jedną. Dzięki takiemu zabiegowi łatwiej ci będzie spłacić swoje zobowiązania.

Data dodania: 2012-03-15

Wyświetleń: 1148

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kredyt konsolidacyjny został stworzony dla osób, które mają miesięcznie do spłacenia kilka a nawet kilkanaście różnych kredytów (konsumpcyjny, samochodowy, mieszkaniowy). Dzięki temu produktowi spłacanie wszystkich wierzytelności nie będzie już takie kłopotliwe. Dodatkowo przy wydłużonym czasie spłaty takiego kredytu pojedyncza rata będzie niższa, dzięki czemu nasz budżet domowy odetchnie z ulgą. Należy jednak wiedzieć, że ze względu na wydłużony okres czasu (nawet do 30 lat) ilość pieniędzy do spłaty się zwiększy, gdyż za dodatkowy okres zostaniemy obciążeni dodatkowymi kosztami. Natomiast i tak jest to dobre rozwiązanie dla osób, dla których miesięczne opłaty i są zbyt wysokie.

Gdy kredyt konsolidacyjny będzie wyższy od wierzytelności, to nadmiar gotówki można wydać na dowolny cel jak AGD, RTV, wakacje… Jeżeli nie planujemy wydatków, to możemy ją pozostawić na tzw. czarną godzinę.

Kolejną zaletą tego produktu finansowego jest to, że wszystkie formalności związane z udzieleniem kredytu można załatwić przez Internet. Wiele banków wychodzi naprzeciw nowoczesnym rozwiązaniom, dzięki czemu już wiele z nich oferuje takie nowoczesne rozwiązania. Dodatkowo sami możemy wybrać walutę w jakiej chcemy zaciągnąć kredyt. Najpopularniejsze z obcych walut są dolary, euro i franki szwajcarskie. Należy jednak mieć na uwadze, że ze względu na duże wahania walut, jest to ryzykowne posunięcie.

Nie można wziąć kredytu konsolidacyjnego na wierzytelności firmy. Wszystkie zobowiązania pokrywane przez ten kredyt nie powinny być związane z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Licencja: Creative Commons