Kolejnym etapem po zaplanowaniu witryny sklepowej i wyborze odpowiedniej lady kasowo-recepcyjnej powinna być analiza naszych potrzeb, jeżeli chodzi o meble, tzn. decyzja na temat sklepowego systemu ekspozycyjnego. Szeroki wachlarz możliwości w tym zakresie pozwala na dobór  rozwiązań optymalnych do naszych potrzeb.

Data dodania: 2012-03-16

Wyświetleń: 3334

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 wskazówek, jak wyposażyć sklep odzieżowy cz.3 Sklepowe systemy ekspozycyjne

Wybrany system sklepowy powinien spełniać nie tylko nasze wymagania jeżeli chodzi o jakość wykonania, kolorystykę, design itd., ale przede wszystkim musi wyróżniać się funkcjonalnością. Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się rozmowa z profesjonalistą, który doradzi, a także przedstawi wstępną wizualizację naszego sklepu np. w programie ARCON. Obecnie jest to standardowa usługa w branży wyposażenia sklepów i jest najczęściej bezpłatna.

meble sklepowe

wyposazenie sklepow konfekcyjnych

W każdej firmie z meblami sklepowymi mamy do wyboru co najmniej kilka systemów  do sklepów odzieżowych m.in.: systemy naścienne z frezowanego MDF,  jak również  systemy przyścienne z rurą (kwadratową, okrągłą) jako element nośny, a także systemy np. z listwami aluminiowymi do zabudowy oraz systemy z drewna litego. Oczywiście są one zróżnicowane cenowo.

Po doborze systemu przystępujemy do dodatków. W zależności od tego, jak chcemy prezentować odzież, mamy do wyboru: półki z płyty, półki drewniane, półki szklane (ekspozycja odzieży w formie złożonej lub np. w pudełkach), ramiona ekspozycyjne i zawieszki  (ekspozycja odzieży bokiem lub przodem na wieszakach), kraty (ekspozycja odzieży przodem na wieszakach).

Niewątpliwą zaletą, jaką posiadają wszystkie powyżej wymienione systemy stosowane do wyposażania sklepów odzieżowych, jest łatwość zmiany wyglądu sklepu. Odpowiednio zaprojektowany rodzaj perforacji pozwala zmieniać położenie półek, a także ramion i zawieszek co 5 cm. Jest to bardzo przydatne np. przy zmianie kolekcji w sklepie. Oprócz tego systemy mają dodatki kompatybilne miedzy sobą, tzn. można dzięki temu stworzyć niepowtarzalne, wyjatkowe aranżacje będące kombinacją kilku systemów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena