Stworzyliśmy już własny sklep z odzieżą i teraz możemy przystąpić do działań marketingowych, ale nie zapominajmy o codziennych potrzebach takiego sklepu: towar powinien być dobrze oznaczony. Dla potencjalnego klienta irytujące jest pytanie o cenę każdej rzeczy. Dlatego powinna być ona dobrze widoczna.

Data dodania: 2012-05-02

Wyświetleń: 4886

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

5 wskazówek jak wyposażyć sklep odzieżowy cz.5 Metkownica, urządzenia igłowe

Specjalnie na potrzeby sklepów odzieżowych powstały tzw. metkownice igłowe. Pozwalają one w łatwy i jednocześnie trwały sposób przymocować do odzieży etykiety producenta, instrukcję użytkowania itp. Urządzenia (metkownice) igłowe dostępne są w dwóch wersjach, tzn.: standardowe i do jedwabiu. Ten drugi typ wyróżnia się rodzajem igły i jest przeznaczony do delikatnych tkanin typu jedwab. Właściwy dobór urządzenia igłowego gwarantuje brak uszkodzeń tkaniny przy stosowaniu metkownicy igłowej.

Oprócz metkownicy igłowej w sklepie na pewno przyda się nam zwykła metkownica. Obecnie mamy do wyboru metkownice: jedno-, dwu- i trzyrzędowe. Jeżeli chcemy drukować na etykietach cenowych jedynie cyfry - wybieramy metkownicę z cyframi, mamy też możliwość wyboru metkownicy alfanumerycznej - drukującej cyfry i litery (wydrukujemy np. kod cyfrowo-literowy, nazwę towaru lub nazwę firmy). Niektóre firmy proponują także specjalne metkownice z pieczątkami. Wymienne pieczątki typu: OKAZJA, PROMOCJA, NOWOŚĆ pozwalają nam wyróżnić wybrany rodzaj asortymentu.

Etykiety cenowe z metkownicy pozwolą nam wydrukować i przymocować na towarach odpowiednie ceny. Taśma do metkownic w kolorach fluo, np. żółtym, zielonym, czerwonym czy pomarańczowym gwarantuje, że żaden klient nie przeoczy tej ceny. Dodatkowo efekt wzmocnimy używając specjalnych naklejek typu OKAZJA, NOWOŚĆ, PRZECENA, WYPRZEDAŻ. To naprawdę działa. Jeżeli nie lubimy takich krzykliwych kolorów lub np. uważamy, że na naszych towarach takie metki nie wygladają dobrze - nie ma problemu. Taśmy do metkownic mogą być także w kolorze białym lub białym z czerwonymi liniami. Idealne rozwiązanie dla tradycjonalistów.

Życzę powodzenia i dużej rzeszy zadowolonych Klientów.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena