Co jest istotne w sklepach odzieżowych? Przede wszystkim jak najlepsza ekspozycja ubrań. Specyfika każdej branży determinuje wyposażenie sklepu. Bardzo dobrym przykładem jest branża odzieżowa, co widać po charakterystycznych dla niej regałach metalowych.

Data dodania: 2018-05-15

Wyświetleń: 4256

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie regały metalowe do sklepu odzieżowego?

W sklepie odzieżowym wszystko podporządkowane jest dobrej prezentacji ubrań. Mają być atrakcyjne dla klientów, zwracać ich uwagę i zachęcać do zakupu. Odzież to specyficzny rodzaj asortymentu. Właściwie każdy rodzaj ubrania wymaga nieco innej ekspozycji. Dlatego regały metalowe w sklepach odzieżowych są tak charakterystyczne i różnorodne jak w żadnej innej branży.

Co w nich takiego charakterystycznego? Ogromna funkcjonalność! Zmieniają się kolekcje a wraz z nimi ekspozycje. Co chwilę dochodzą nowe ubrania. Z oczywistych względów nie będzie można równie często wymieniać mebli. Te pozostają na stałe, ale za to muszą być gotowe do częstych i łatwych modyfikacji. Rozwiązaniem mogą być systemy sklepowe od producenta mebli sklepowych. Wtedy najłatwiej o solidne regały sklepowe i niezliczone dodatki do nich.

Co wyróżnia regały metalowe do sklepu odzieżowego?

1. Regały naścienne

Niewiele branż tak chętnie korzysta z regałów naściennych, jak właśnie branża odzieżowa. Skąd to się bierze? Zapewne z powodu praktyczności i dobrego eksponowania ubrań. Mocowane są do ściany z pominięciem podstawy umieszczonej na ziemi. Dzięki temu regały naścienne są jedynie tłem dla widocznych ubrań.

Regały naścienne to jeden z najważniejszych mebli w sklepie odzieżowym. Najczęściej to właśnie od nich zaczyna się projektowanie przestrzeni handlowej.

2. Gondole sklepowe

Często są spotykane w wersji statycznej, ale możliwe są również wersje mobilne z kółkami w podstawie. Gondole metalowe to element wyposażenia sklepu, który ustawiany jest w środkowej części przestrzeni handlowej. Stanowią uzupełnienie dla regałów naściennych.

3. Ramiona

Regał naścienny i gondola bez ramion są jak bez… ręki. Dopiero dzięki takim dodatkom meble zyskują funkcjonalne właściwości. Ramiona łączą krawędzie regału lub gondoli. Na nich pojawiają się wieszaki na ubrania, które prezentują odzież bokiem. Mogą być proste lub gięte.

 4. Zawieszki metalowe

Są podobnym dodatkiem jak ramiona. Jednak o ile ramiona prezentują odzież bokiem, tak zawieszki prezentują ubrania frontem do kupujących. Bez nich trudno sobie wyobrazić funkcjonalne meble. Wielość rodzajów pozwala znaleźć zawieszkę spełniającą każdą potrzebę ekspozycyjną.

Licencja: Creative Commons