Inspiracja to naturalne źródło naszej motywacji i zmian w naszym życiu, dlatego warto ją poznać. Dzięki niej wiele magii może się wkraść w nasze życie.

Data dodania: 2012-02-09

Wyświetleń: 3948

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wszyscy wiedzą coś na temat inspiracji, często mówi się o inspirujących książkach czy też filmach. Ogólnie wiemy, że jest to coś co porywa nasze serca i zaczynamy nagle myśleć w nowy zupełnie świeży sposób jak gdybyśmy obudzili się z zimowego snu i dopiero przejrzeli na oczy. Jest to wspaniałe uczucie ale czym rzeczywiście ,,ona'' jest.

Inspiracja - jest to jedno ze zjawisk, bez których nie byłoby sztuki, wynalazków. Dzięki inspiracji, natchnieniu powstawały największe dzieła literatury.  Inspiracją może być wszystko. Może to być obejrzany wschód słońca, może to być doświadczone jakieś wielkie uczucie, a może to być po prostu ten moment, w którym dostajemy jakiegoś olśnienia. Inspiracja towarzyszy wszystkim tym, którzy tworzą. Bardzo często inspirację czerpiemy z natury. Jednakże równie często jest to jakieś złe doświadczenie. Często jest to na przykład rozstanie, samotność. W zasadzie takie doświadczenia są potrzebne, żeby można stworzyć coś większego. W epoce romantyczności tylko i wyłącznie doświadczenia powodujące ból i cierpienie dawały prawdziwe natchnienie i były inspiracją.

Trzeba jednak powiedzieć, że dla każdego inspiracją do tworzenia może być zupełnie coś innego. Inspiracja jest bowiem tym nienamacalnym doświadczeniem, którego nie da się łatwo określić, jednoznacznie zdefiniować. Inspiracja może być czerpana dosłownie ze wszystkiego i z niczego jednocześnie. Inspirację od głosu Ego można odróżnić tym, że inspiracja jest delikatniejsza i nic nie nakazuje a naturalnie popycha do działania. Poczuj inspirację i idź za jej sygnałem.

Jakie zmiany wywołuje w nas ,,Inspiracja''?

1.  Wyposaża w pozytywne myślenie.

2. Inspiracja budzi w nas naturalną motywacje.

3.  Pokaże ci czego naprawdę chcesz. – To jest naprawdę odpowiedzią na wszystkie pytania i problemy.

4. Inspiracja wprowadza harmonię w twoje działanie. 

5. Pozwala się cieszyć chwilą obecną.

6. Obiektywnie oceniasz sytuację.

7. Uwalniasz się od ograniczeń, jesteś nieposkromiony.

8. Otwiera oczy na nowe możliwości.

9. Wprowadza harmonię.

10. Daje pewność siebie.

11. Inspiracja sama wyznacza ci drogę do najlepszych dla ciebie rzeczy w danym momencie życia. 

12. Działanie jest zdecydowane i pewne.

13. Powoduje, że znika każdy strach.

14. Inspiracja wręcz zmienia ludzi i powoduje znaczne transformacje ich mentalności gdy są pod jej wpływem.

Ludzi otwartych na inspirację cechuje:

1. Otwartość na ludzi.

2. Otwartość na pomysły.

3. Nie narzekają, że nie mają czasu.

4. Nie marudzą.

5. Dają innym co maja najlepszego. Nie boją się, że coś stracą. Dawanie pozbawione lęku. 

6. Działają z rozmachem.

7. Pewność siebie.

Także inspiracja jest jak najbardziej rzeczą bardzo pozytywnie na nas wpływającą, więc powinniśmy o niej jak najczęściej pamiętać i znaleźć jakiś swój oryginalny pomysł na to jak utrzymywać jej stały poziom w naszym życiu by było ono dotknięte przez nią na każdym kroku. Istnieje wiele sposobów na wzbudzanie w sobie inspiracji a oto jedne z nich.

Klucze do inspiracji :

Klucz I

Pierwszym kluczem do inspiracji jest przyjemność. Znajdź więc coś, co naprawdę Cię ekscytuje.

Klucz II

Drugim kluczem do inspiracji jest miłość. Wkładaj serce w to, co robisz. 

Klucz III

Trzecim kluczem do inspiracji jest wiara w siebie. Słuchaj tego małego głosu wewnątrz Ciebie.

Klucz IV

Czwartym kluczem do inspiracji jest podążanie za tym, co podpowiada Ci intuicja. Im więcej z niej korzystasz, tym silniejsza się staje.

Klucz V

Piątym kluczem jest wiara w siebie. Powtarzaj sobie na każdym kroku słowo „potrafię”.

Klucz VI

Szóstym kluczem do inspiracji jest ignorowanie tych, którzy twierdzą, że nie dasz rady. Może im się wydawać, że w ten sposób chronią Cię przed porażką.  Pamiętaj   jednak,   by   w  takich  chwilach   powtarzać   „potrafię”. 

Klucz VII

Siódmym kluczem do inspiracji jest unikanie wszystkiego co negatywne.

Klucz VIII

Ósmym kluczem do sukces jest akceptacja. Zaakceptuj to, że jednego dnia czujesz dużo większą inspirację niż drugiego. To jest całkowicie normalne. Nikt nie jest w stanie być na fali w każdej sekundzie swojego życia. Do każdego przychodzą gorsze dni. Wiedz, że to minie, nie martw się tym.

Klucz IX

Dziewiątym kluczem do inspiracji jest działanie

Klucz X

Dziesiąty   klucz   jest   prawdopodobnie   jednym   z   najpotężniejszych. Po prostu otocz się rzeczami, które Cię inspirują.

Co mnie osobiście inspiruje : filmy, sport i wysiłek fizyczny, książki o rozwoju osobistym, dobry nastrój i wiedza, że wszystko potrafię. Mam nadzieję, że mój artykuł w jakimś chociaż stopniu zainspirował was do działania i rozjaśnił wątpliwości związane z tym tematem. Miłej Inspiracji wam życzę każdego dnia. :). 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena