Kiedyś internet był wolny, prosty i brzydki. Teraz jest szybko, ładnie i czasami troche skomplikowanie. Już teraz możemy powiedzieć że kiedyś internet nie był cenzurowany, ale jaka będzie przyszłość?

Data dodania: 2012-01-30

Wyświetleń: 1061

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedyś strony oparte były na ramkach. Grafika była dosyć prosta, królowały monotonne kolory a tylko od czasu do czasu pojawiał się obrazek. Obecnie profesjonalne strony internetowe maja bardzo wiele obrazków, grafiki są zaawansowane a sam układ często nawet nie wiadomo na czym jest oparty.

Jeszcze klika lat temu żeby wejść na jakąś stronę trzeba było uzbroić się w cierpliwość i odczekać klika ładnych chwil zanim strona ukazała się w całości i to bez błędów. Wynikało to przede wszystkim z powolnych łącz i słabych serwerów, które nie radziły sobie z dużym ruchem.Obecnie czas otwarcia strony to kilka sekund, a jeżeli otwiera się ona dłużej niż minutę większość z nas zamyka ją i myśli, że nie działa.

Dziś coraz więcej ludzi korzysta ze stron WWW za pośrednictwem telefonów komórkowych, dlaczego? Bo jest to proste i wygodne. Coraz rzadziej np. podczas kolizji dzwonimy do znajomych, bo jesteśmy w obcym mieście i potrzeba nam pomoc drogowa. Teraz takich informacji szukamy sami za pośrednictwem smartfonów.

Kiedyś grafiki tworzone były w prostych gifach, przypominały animacje ze starych konsol TV bardziej niż profesjonalne grafiki. Obecnie rządzi flasch ale html5 i css3 już czyhają na przejęcie tej pozycji.

Kiedyś nikt nie przejmował się tym co ma na swojej stronie internetowej! Obecnie na mocy porozumień nad jakimi trwają prace takich jak ACTA,  SOPA oraz PIPA właściciel strony może mieć duże problemy jeżeli okaże się że na jego stronie znajdują się materiały, do których nie ma on praw autorskich. Co prawda porozumienia te jeszcze nie obowiązują ale można się spodziewać, że prędzej czy później to się zmieni. Dlatego lepiej już teraz zastanowić się na tym, co będziemy mieć lub już mamy na stronie.

Co będzie później? Zobaczymy

Licencja: Creative Commons