Wystąpienia publiczne to sytuacje, w których nawet i bardzo doświadczeni kierownicy potrafią złapać stres i zapomnieć o kilku ważnych aspektach całego spotkania. 

Data dodania: 2011-12-27

Wyświetleń: 1608

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Menadżer to osoba, która bardzo często musi występować publicznie. Co warto wziąć pod uwagę podczas przygotowań do wystąpienia? Najważniejszą kwestią jest to, aby stworzyć sobie odpowiedni plan na czas całego przemówienia. Dzięki temu nie będziemy mieli niemiłych sytuacji, w których zacinamy się i nie wiemy co powiedzieć - mogłyby doprowadzić do powstania stresu.

Dobre przygotowanie to najważniejszy krok przed przystąpieniem do publicznego przemówienia. Dodatkowym pomysłem, który warto wziąć pod uwagę, może być tworzenie notatek podczas przygotowania, dzięki czemu możemy skorzystać z drobnej pomocy podczas oficjalnego przemówienia. Najlepiej jeśli takie notatki mają formę "mapy myśli" czyli graficznej mapy powiązań pomiędzy poszczególnymi częściami prezentacji. Dzięki temu, podczas wystąpienia publicznego, osoba która prezentuje informacje może czuć się bardzo pewnie, ponieważ pod ręką posiada niezbędne notatki, z których w każdej chwili może skorzystać.

W przypadku prezentowania nowych informacji, warto na zamieszczonej prezentacji udostępniać jak najmniej treści. Warto po prostu pisać tylko i wyłącznie najważniejsze słowa lub też zdania klucze, które podczas prezentacji nasuną Ci podpowiedzi, o czym dokładnie masz mówić. Prezentacje takie warto również urozmaicić o różne zdjęcia czy też filmy, dzięki którym Twoja publiczność będzie znacznie bardziej zaciekawiona przedstawionym materiałem. To działa znacznie lepiej, niż slajdy pełne tekstu, które zazwyczaj zamieniają wystąpienia publiczne w to, co określane bywa jako "piekło PowerPointa". 

Licencja: Creative Commons
2 Ocena