Po zakończeniu szkoły średniej przed każdym młodym człowiekiem staje wybór kierunku studiów w jakim będzie kontynuował naukę. Podstawowym kryterium jakie zaważa o decyzji na pewno jest możliwość przyszłej pracy w zawodzie. Oprócz tego bardzo pomocne okażą się zainteresowania pokrywające się z kierunkiem danej szkoły.

Data dodania: 2011-11-29

Wyświetleń: 1653

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

PlanMłodzi ludzie coraz częściej decydują się na bardzo kreatywne kierunki studiów jak chociażby architektura wnętrz. Zanim jednak podejmie się naukę, warto się dobrze zastanowić nad przyszłą pracą jako architekt. Na samym początku należy zaznaczyć, że dzięki licznym państwowym i niepaństwowym szkołom rynek jest wręcz nasycony konkurencją, którą będzie bardzo trudno prześcignąć. Należy mieć albo ogromne szczęście, albo jeszcze większe znajomości, a najlepiej obydwa te czynniki. Nie należy się jednak poddawać, gdyż bez nich także jest szansa na zaistnienie.

Zawód ten przyciąga przede wszystkim kreatywnych ludzi, którzy lubią podejmować nowe wyzwania jakimi bez wątpliwości są tworzone projekty architektoniczne. Ponadto jak to zwykle bywa bardzo ważnym czynnikiem jest oczywiście wynagrodzenie za takowe usługi, które niekiedy może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Osiągnięcie takiego pułapu nie jest jednak rzeczą łatwą. Należy także zaznaczyć, że kompletne wykonanie jednego zlecenia może trwać nawet kilka miesięcy w przypadku bardzo skomplikowanej budowli.

Dla kogo taki zawód może być dobrym rozwiązaniem i szansą na dobrą przyszłość? Przyszły architekt powinien się  przede wszystkim odznaczać znakomitą zdolnością przelewania swoich pomysłów na kartkę papieru oraz tak zwanym myśleniem w trzech wymiarach. W dzisiejszych czasach bardzo pomocna ponadto będzie dobra znajomość programów graficznych, bez których dziś się nie obejdzie. Architektura wymaga także wielu poświęceń czasowych, tak więc dobra organizacja czasu i odporność na stres to bardzo ważne czynniki.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena