Dowiedz się jak najskuteczniej używać siły wizualizacji, żeby zmaksymalizować działanie prawa przyciągania. Dowiesz się w końcu jak skutecznie wizualizować i jak to oddziałowuje na twoją psychike.

Data dodania: 2011-05-18

Wyświetleń: 2776

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zakładam że wiesz mniej więcej czym jest i jak działa prawo przyciągania, jeśli tak to pomyśl teraz o wizualizacji jako o narzędziu które pomoże dostać ci się tam gdzie chcesz w kontekście realizacji marzeń. Dzięki wizualizacji tworzymy obrazy które stają się integralną częścią naszego podświadomego umysłu. Im bardziej używamy wizualizacji i wierzymy że coś czego chcemy jest już aktualną prawda dla nas tym bardziej zmienia się nasze nastawienie, działania jakie podejmujemy i oczywiście rzeczy jakie przyciągamy do swojej rzeczywistości.

Wizualizacja jest techniką polegającą na skupieniu się na określonym celu, jak posiadanie wymarzonego domu czy otrzymaniu awansu w pracy, to nie tylko pozytywne myślenie i wmawianie sobie czegoś na siłę, wizualizacja to naprawdę potężna metoda pozwalająca nam na manifestacje naszych myśli i przekonań w fizycznym świecie. Jeśli spytać się jakiejkolwiek osoby sukcesu, jak osiągnęła swoja pozycje, większość z takich osób odpowie że skupiała się od początku na jakieś wizji, czy to wizji bogactwa, czy bycia podziwianą przez innych. Pamiętaj prawo przyciągania jest prawem i nie ma moralności, dlatego nawet mordercy i złodzieje mogą być bardzo bogaci. Co oczywiście nie zmienia faktu że agresja i oszustwo zawsze wraca do takiej osoby.

Ale wracając do wizualizacji. Oto kilka kroków które można podjąć podczas własnych sesji wizualizacyjnych. Im częściej to powtarzasz, tym bardziej jasne staje się dla ciebie jaki typ sytuacji życiowej jest dla ciebie najbardziej odpowiedni.

Podstawowe ćwiczenie polega na wyobrażaniu sobie w ciągu dnia swojego idealnego życia. Możesz to robić nawet tylko 5 minut dziennie, ale oczywiście czym częściej będziesz to robił tym większe korzyści z tego dla ciebie.

Zasiądź za kierownicą swojego umysłu i daj sobie tyle czasu ile potrzebujesz, aby pomyśleć o swoim pragnieniu z tak dużą ilością detali jak tylko będziesz mógł. Na przykład powiedzmy że będziesz wyobrażał sobie swoją idealną karierę. Gdzie i czym jedziesz rano? O której? W jakie ubrania jesteś ubrany? W jakim znajdujesz się otoczeniu? W biurze? Na zewnątrz? Jaka jest pierwsza rzecz jaką robisz kiedy znajdujesz się w pracy? Co widzisz kiedy tam jesteś? Co jesz w przerwie obiadowej? Jakie masz relacje ze swoimi znajomymi z pracy? O której wracasz do domu? I jak się czujesz kiedy pracujesz? Czy jesteś podekscytowany? Celem jest doświadczyć swojej sytuacji tak szczegółowo jakby można było jej doświadczyć w prawdziwym życiu.

Ten proces staje się dużo łatwiejszy jeśli go wykonujesz raz, dwa razy dziennie po 5-10 minut i pamiętaj żeby zaangażować w to całego siebie. Zostaw swój świadomy krytyczny umysł na tę chwile i całkowicie poddaj się tej wizji. Jeśli zdarzy się że pojawiają ci się obrazy tego co jest dla ciebie normalne w tej chwili to pozwól im być. Pamiętaj żeby nie walczyć ze sobą bo to tylko tworzy opór z którego nie wychodzi nic dobrego. Wystarczy że zobaczysz w swojej wyobraźni gdzie możesz się dostać i co to dla ciebie oznacza. Zwracaj uwagę na jak największą ilość detali swojej wizualizacji i staraj się nad tym pracować każdego dnia. Jeśli będziesz to robił każdego dnia przez jakiś miesiąc pomoże ci to osiągnąć jasność odnośnie swoich celów i tego w jakim kierunku podążać aby je zrealizować.

Co jest dla ciebie upragnioną sytuacja jaką chcesz być, mieć czy przeżyć? Czy chcesz znaleźć ciekawsza prace z lepszą pensją? Może chcesz podróżować po świecie? A może pragniesz być niezależny finansowo? Niezależnie co jest twoim celem wizualizacja pomoże dokonać ci tych zmian w psychice dzięki którym łatwiej znajdziesz się w punkcie docelowym.

Nie czekaj aż wymarzony dom sam się dla ciebie zbuduje, naprawdę wierz że będziesz w nim mieszkał. Wyobraź sobie że siedzisz na kanapie w wymarzonym domu, jesteś otoczony przez osoby z którymi łączy cię miłość. Wyobraź sobie jak wspaniale się czujesz kiedy dostajesz przelew na kwotę jaką chcesz. I pamiętaj żeby podejmować regularne działania zbliżające cię o krok do sukcesu. Ostatecznie wizualizując i podejmując działania oparte na inspiracji, kierowane sercem, znajdziesz się tam gdzie chcesz być. Czego tobie i sobie życzę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena