Dziesiątki eksperymentów finansowych, które można przeprowadzić przez Internet, by uzyskać ten jeden jakże ważny cel: najkorzystniejszy kredyt, to skuteczny i potwierdzony przez rzeszę pożyczkobiorców, sposób na ograniczenie zbędnych wydatków.

Data dodania: 2011-05-08

Wyświetleń: 1126

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

   W dobie kryzysu wszyscy poszukują oszczędności. To już nie tylko konieczność, lecz nowy trend. Z kredytów Polacy rozsądniej korzystają i zamieniają starsze produkty bankowe na coraz nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne, czego odzwierciedleniem są liczne rezygnacje z klasycznych kont osobistych na bezpłatne Internetowe z pełnym pakietem najnowocześniejszych zbliżeniowych kart płatniczych PayPass.

   Zmiany w sposobie działania, widoczne są u osób posiadających do spłaty kilka kredytów. Większość wierzycieli nie ukrywa już przed bankami, że zaczynają mieć problemy ze zdobyciem pieniędzy na spłatę. Starają się wypracować nowe porozumienie z bankami, uzgodnić nowy harmonogram spłat określający nową wysokość rat kapitałowo-odsetkowych oraz coraz częściej przeprowadzają konsolidację kredytów poprzez kredyt konsolidacyjny.

   Kluczem dla wszystkich zainteresowanych kredytami są przede wszystkim koszty. Im niższe, tym oferta bardziej atrakcyjna. Nagminnie stosowane kalkulatory kredytowe oraz zwielokrotnienie przeprowadzanych symulacji spłat dla różnych okresów kredytowania, to w dzisiejszych czasach podstawa zadowolenia z wyboru oferty przez klienta. W ten sposób kredyt hipoteczny wybiera, co trzecia osoba. Kolejne eliminacje przeprowadzane są po wizycie w banku i sprawdzeniu wszystkich szczegółów danej oferty bankowej, zwłaszcza ukrytych w kredycie kosztów.

   Wybierając jakikolwiek kredyt, należy przede wszystkim porównać oferty kilku banków pod względem oprocentowania, prowizji, wymaganych zabezpieczeń. Podczas wizyty w banku warto pytać o możliwość obniżenia marży kredytu, (cross-selling), czyli zakup dodatkowego produktu, chociażby konta osobistego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena