Co przybliży Cię do finansowej wolności? Wolność finansowa występuje wtedy, gdy masz na tyle dużo pieniędzy, że wystarczają Ci one no pokrycie wydatków na życie i na realizację swoich marzeń.

Data dodania: 2011-04-28

Wyświetleń: 2535

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Oto 10 wskazówek, które z pewnością przybliżą Cię do wolności finansowej:

1. Poświęć czas i energię na to, żeby zostać finansowo wolnym. Skup się najpierw na wyedukowaniu siebie, a następnie zdobądź doświadczenie. Czytaj książki finansowe i biznesowe, rozwijaj się poprzez kursy i szkolenia w postaci audio i video.

2. Wszystko ma cenę. Twój czas jest cenniejszy od pieniędzy. Zainwestuj swój czas, żeby nauczyć się biznesu i finansów, a okazje do zarobienia pieniędzy pojawią się same.

3. Wprowadź w życie program aktywnego inwestowania. Naucz się jak przemieszczać swoje pieniądze z klas jednych aktywów do drugich, zamiast raz zainwestować w jedną rzecz i zapomnieć o pieniądzach na nią wyłożonych. Strategia kup i trzymaj nie sprawdza się w dzisiejszych czasach.

4. Postęp informacyjny i technologiczny posuwa się na przód w zastraszającym tempie. Gdy wpadniesz na jakiś pomysł to natychmiast bierz się za jego realizację. Zacznij działać. Jutro może na taki sam pomysł wpaść ktoś inny i wdrożyć go w życie. Twój pomysł może pozwolić Ci zarobić sporo pieniędzy teraz, a za parę tygodni może być już przestarzały.

5. Nigdy nie podejmuj jakiejkolwiek pracy tylko ze względu na pieniądze. Decyduj się na daną pracę tylko, jeżeli przyniesie Ci długoterminowe korzyści w postaci nabytych umiejętności i wiedzy.

6. Zrób rozpoznanie zanim zainwestujesz. Każdy sposób jak zarobić pieniądze dokładnie sprawdzaj, zanim się w niego zaangażujesz. Nie postępuj jak błędna owca podążając za tłumem, który inwestuje we wszystko, o czym usłyszał w telewizji, że inni w to inwestują i zarabiają.

7. Rozwiń swoją wiedzę do takiego stopnia, że będziesz przygotowany na wszystko co może się wydarzyć, bez względu czy będziemy mieli do czynienia z kryzysem czy boomem. Opracuj plan kiedy z danej inwestycji wyjdziesz jeszcze zanim zdecydujesz się na zainwestowanie.

8. Naucz się oceniać stosunek możliwego zysku do możliwej straty. Wielkość tego, co możesz zarobić, powinna być przynajmniej 3 razy większa od największej możliwej straty.

9. Wyrób sobie nawyk przekształcania zarobków w dochód pasywny poprzez nabywanie biznesów, nieruchomości, metali szlachetnych itp.

10. Jeżeli trafisz na okazję do zarobienia pieniędzy, na którą jest potrzebny wkład finansowy, zadaj sobie pytanie: „Jak mogę sobie na to pozwolić?” Bądź dobrej myśli, a sposób się znajdzie. Użyj swojej kreatywności, w jaki sposób doprowadzić inwestycję do skutku.

Podsumowując – inwestuj swoje oszczędności w sektor budujący twoje aktywa, który jest Ci najlepiej znany. Wyrób sobie nawyk inwestowania mniejszych kwot i zwiększaj je później w miarę wzrostu twojej wiedzy i doświadczenia. Następnie zacznij dywersyfikować swoje inwestycje, nabywając inne aktywa budujące twoje bogactwo w zależności od tego, czy będzie to giełda, nieruchomości czy jakiś biznes. Ani się obejrzysz, a znajdziesz się na ścieżce do stylu życia, o jakim zawsze marzyłeś.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena