Krótkie przybliżenie, co to jest Progam Partnerski. Jak można w nim zarabiać i czy warto uczestniczyć w takiej formie budowania dochodu online. Jakie są formy reklamowania produktów z progamów partnerskich i gdzie można je umieszczać.

Data dodania: 2012-11-20

Wyświetleń: 1819

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Co to jest program partnerski?

Program partnerski jest to umowa między organizatorem a uczestnikiem. Uczestnik ma za zadanie umieszczać na swojej stronie WWW materiały reklamujące instytucję należącą do organizatora. Wynagrodzeniem jest prowizja za każdy zakupiony produkt na stronie uczestnika. To jest teoria, a jak to wygląda w praktyce? Wygląda to mniej więcej tak: potencjalny internauta wchodzi na stronę, która oferuje program partnerski. Następnie, przeglądając ofertę, zapisuje się do programu partnerskiego. Internauta, aby zarabiać w programie, musi znaleźć klientów, którzy zakupią produkty należące do serwisu, w którym się zapisał. Aby organizator mógł wiedzieć, od kogo dany klient kupił produkt, wykorzystuje się linki polecające, które zidentyfikują osobę pomagającą dokonać transakcji. W ten sposób zarabiamy od kilku do kilkunastu (zależy do programu partnerskiego) procentów wartości zamówienia.

Na jakich stronach znajdziemy programy partnerskie?

Najpopularniejszym programem partnerskim jest program największej strony aukcyjnej w Polsce. Jednak programy partnerskie najczęściej znajdziemy na stronach, które oferują zakup perfum, ebooków, kosmetyków bądź wyrobów jubilerskich. Choć ostatnio również to także uległo zmianie i teraz niemal w każdej działalność i branży znajdziemy stronę/firmę oferującą możliwość wspólpracy na zasadzie partnera.

Ile możemy zarobić?

W zależności od wkładu pracy i zaangażowania, można zarobić od kilkudziesięciu nawet do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Programy partnerskie są wzorem dochodu pasywnego w Internecie. Ci, którzy są wytrwali w zarabianiu w programach partnerskich, mogą zbudować takie źródło dochodu, które umożliwi im życie bez potrzeby wykonywania pracy. Jednak aby zarabiać takie sumy, trzeba mieć doświadczenie i sporo umiejętności.

Jakie środki reklamy oferują programy partnerskie?

Oprócz linków partnerskich możemy wykorzystać bannery. Możesz je wstawić na swoją stronę WWW lub bloga. Niektórzy, aby zacząć szybciej zarabiać,  zakładają bloga o programach partnerskich. Inni są aktywni na forach, które dotyczą dziedziny sprzedawanych przez nich produktów. Możliwości jest wiele, a na efekty trzeba czekać czasem kilka dni, czasem nie mniej niż miesiąc...

Czy warto tak zarabiać?
Każdy sposób zarabiania jest dobry, lecz jedne są bardziej efektywne, a drugie mniej. Programy partnerskie należą do tych bardziej efektywnych.  Jednak jeżeli posiadasz cierpliwość, chęć zarabiania, wytrwałość i konsekwencję, programy partnerskie są dla Ciebie idealne. Bądź jednak przygotowany na przeciwności i nie zrażaj się, gdy nie sprzedasz czegoś w pierwszym tygodniu przygody z programem partnerskim. Zdecydowanie jednak cierpliwość i determinacja umożliwiają budowanie takiego źródła dochodu.

Programy partnerskie – dla jednych idealny sposób, aby zarabiać pasywnie,  nie ruszając się z domu, dla innych katorga i trudna droga do sukcesu. Wystarczy systematycznie pracować, a efekty z czasem przyjdą same. Jeżeli znalazłeś Twoim zdaniem idealny program partnerski, warto poczytać o nim na forach i sprawdzić opinie innych. Może się okazać, że organizator nie wypłaca pieniędzy albo zwleka z przelewem. W każdym razie warto wysilić się i pomyśleć nad dodatkowym zarobkiem, który może pomóc załatać rodzinny budżet. Rośnie jednak w Polsce grupa, która utrzymuje się tylko z zarabiania w Programach Partnerskich. I są to kwoty kilkudziesięciu i więcej zł na rok. Naprawdę można i branża ta mocno się rozwija...

Licencja: Creative Commons
0 Ocena