Chciałbyś zarobić swoją pierwszą prowizję w programach partnerskich, ale nie wiesz jak? A może chciałbyś zarobić jeszcze więcej? Oto kilka sztuczek.

Data dodania: 2007-08-25

Wyświetleń: 5789

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pamiętam, gdy zapisałem się po raz pierwszy do programu partnerskiego złotych myśli. Liczyłem, że zarobię szybko swoją pierwszą prowizję. O dziwo tak się stało. Już drugiego dnia na moim koncie było całe 4zł. Od tego dnia czekałem i czekałem na prowizje. W końcu wziąłem się w garść i postanowiłem zacząć działać i promować aktywnie. Przygotowałem kilka sposób, które zadziałały dla mnie i odkąd się zapisałem, nadal generują dla mnie zyski.

- stwórz kurs (cena 0zł)

Aby stworzyć kurs nie musisz posiadać pieniędzy. Założę się, że jest dziedzina życia na której się znasz. Jeżeli naprawdę chcesz stworzyć kurs, który przyniesie Ci pieniądze - musisz stworzyć kurs wartościowy i niszowy. Nie twórz kolejnego kursu "jak zarabiać w programach partnerskich", bo jest ich wiele. Nadal ludzie się na nie zapisują, chodź większość z nich nie ma wartości. Z tego co przeczytałem, bodajże największą wartość merytoryczną ma kurs Damiana Daszkiewicza.

Powiedzmy, że jesteś specjalistą od pozycjonowania. Dobrze jest przygotować kilka lekcji kursu. Podziel je na 7 części. Następnie do treści dodaj zamaskowane linki partnerskie. Możesz je zamaskować na skocz.pl. Praktycznie każdy program partnerski mówi jak to zrobić. Ja zaczynałem od promocji programu partnerskiego Złotych Myśli.

Jeśli już napisałeś kurs, pora znaleźć autoresponder, który wyśle go czytelnikom. Polecam darmowy Freboot.pl choć ma trochę wad. Na wstępie dostaniesz 1024kb na wysyłanie maili. To sporo na początek. Jeśli twój kurs zacznie się rozwijać dokup sobie kilka mega.

Lista twoich czytelników to twoje największe aktywa. Nie zarzyna się kury, która znosi złote jajka. Skonfiguruj freebota według poleceń. Obsługa jest banalna. Następnie wrzuć lekcje do działu "Wiadomości". Ustaw je tak, aby każdego dnia czytelnik dostał jedną wiadomość.

Teraz musisz poinformować czytelników o kursie. Znajdź fora dyskusyjne o takiej tematyce. Najlepiej skonsultuj się z administratorem, czy możesz wrzucić link do twojego kursu. Nie powinien mieć nic przeciwko, a przynajmniej będziesz miał pewność, że nikt nie usunie twojej wiadomości.

Jeśli chcesz, aby jak najwięcej osób przeczytało twój kurs, stwórz mini stronę, gdzie będziesz pokazywał jakie będzie czytelnik miał z tego korzyści. Do zwiększenia liczby czytelników, użyj nowej funkcji freebota "co-reg". Jak skonfigurować freebota i używać jego funkcji znajdziesz na jego stronie. Dla osób początkujących przygotowałem stronę w której jest dokładny opis funkcji "co-reg" podwajającej ilość czytelników czytaj jak obsługiwać freebota najpotężniejsze narzędzie w programach partnerskich.

Pamiętaj, że najlepiej najpierw edukować czytelnika, a później polecić mu jakąś publikację. Jeśli stałeś się autorytetem dla subskrybenta możesz użyć magicznego zwrotu "Ja uczyłem się z tego poradnika, przeczytaj więcej informacji".

- stwórz bloga

Początkującym e-biznesmenom polecam prowadzenie bloga. Dlaczego? Ludzie uwielbiają czytać wartościowe blogi. Sam czytam kilka blogów. Po za tym utworzenie bloga to kwestia kilku minut. Jest wiele serwerów, które oferują możliwość darmowego założenia bloga. Korzystam z blogspot.pl. Blog ma inną zaletę. Łatwo go wypozycjonować. Założyłem bloga w czerwcu. Pod koniec sierpnia mam codziennie 150 przeładowań. Mój blog zaczął już dla mnie zarabiać. Możesz pobrać z mojej strony ciekawy podręcznik o zarabianiu na blogach .
Jeśli blog jest wartościowy, a Ty piszesz mądre posty i nie używasz nachalnych reklam - szybko staniesz się autorytetem i zdobędziesz sporo czytelników. Pamiętaj, że to czytelnicy kupują. Im będziesz większym autorytetem w ich oczach, tym szybciej coś od Ciebie kupią. Nie promuj książek, czy produktów których sam nie kupiłeś/albo których byś nie kupił.

- znajdź forum i napisz recenzję

Poszukaj w google forum o tematyce, która Cię interesuje. Następnie znajdź produkt, który kupiłeś, przetestowałeś i z którego jesteś zadowolony. W odpowiednim dziele, napisz recenzję danego produktu. Gdzieś w treści ukryj link partnerski. Jeśli twoja recenzja jest dobra i przekonałeś użytkownika, że warto kupić dany produkt może napisać do Ciebie prywatną wiadomość z pytaniami do produktu. Dlatego kłamstwo wychodzi szybko na jaw. Nie oszukuj innych! Jeśli będziesz uczciwy szybciej zarobisz. Przychodząc do sklepu i pytam sprzedawcy "czy to dobre" a on mi odpowie "nie bierz tego, to jest nieświeże weź lepiej to". Kupię od niego, ponieważ był ze mną szczery i wzbudził we mnie zaufanie.

Oto kilka sposobów, które stosowałem i nadal stosuję. Jeśli chcesz poznać więcej sztuczek - wejdź na moją stronę, gdzie znajdziesz sposoby na tworzenie E-Biznesu Krok Po Kroku, abyś zaczął zarabiać pieniądze na jakie zasługujesz.
Licencja: Creative Commons
3 Ocena