Przerwa między sezonami to najgorętszy okres transferowy w piłce nożnej. Gwiazdy futbolu kupowane są za miliony dolarów. Właściciele klubów mają nadzieję, że pomogą oni w zdobyć dla klubu największe trofea w świecie piłki nożnej.

Data dodania: 2011-08-30

Wyświetleń: 1639

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Podobnie jest na rynku funduszy inwestycyjnych. Te transfery jednak nie są aż tak głośne jak piłkarskie transfery. Warto jednak je śledzić. Wyniki funduszy (dobre bądź kiepskie) są zasługą doradców inwestycyjnych, którzy zarządzają danym funduszem.

Powiedzmy, że zainwestowałeś swój kapitał w fundusz X bo dane historyczne prezentowały się ciekawie. Po pewnym czasie fundusz zaczął gorzej pracować pomimo, że warunki rynkowe się praktycznie nie zmieniły.

Mogło to być spowodowane właśnie transferem. O dobrych doradców finansowych Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych się biją. Nie ma tym nic dziwnego. Każdy chce mieć najlepszych w swojej drużynie.

Śledź zatem wszelkie transfery dokonywane na rynku funduszy inwestycyjnych i podejmij decyzje po ich przeanalizowaniu.

Analizuj transfery jakie dokonują się na rynku funduszy inwestycyjnych. Śledzenie tylko przejścia z jednej firmy do drugiej to za mało.

Sprawdzaj jakie wyniki osiągał dany doradca inwestycyjny w swojej karierze.

Sprawdzaj czy te wyniki były w miarę stabilne czy też wahały się po przejściu do innej firmy.

Nie patrz na wyniki funduszu inwestycyjnego, ale na wyniki konkretnego doradcy inwestycyjnego. To od niego zależy zysk danego Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Wynik danego funduszu inwestycyjnego jest jednocześnie mocno uzależniony od ogólnej koniunktury na rynkum, więc nie można opierać się tylko i wyłącznie na umiejętnościach poszczególnych zarządzających i ich historycznych wynikach inwestycyjnych.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena