Jednym z najczęściej zadawanych sobie pytań przez każdego, kto myśli o zakupie mieszkania czy domu jest po prostu: czy dostanę kredyt hipoteczny? Samodzielne sprawdzenie tego może przysporzyć sporo trudności.

Data dodania: 2011-11-07

Wyświetleń: 1494

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Terminy takie jak refinansowanie kredytu, raty stałe czy równe, oprocentowanie stałe czy zmienne mogą wydawać się na pierwszy rzut oka straszne, ale są to rzeczy, o których musisz wiedzieć czym są, ponieważ decydują one o tym jaką będziesz miał elastyczność spłacając kredyt hipoteczny. Krótko mówiąc jeżeli potrzebny Ci kredyt hipoteczny na zakup mieszkania czy domu to są duże szanse, że możesz go dostać. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć zanim udasz się do banku.

Pierwszą sprawą, o której musisz wiedzieć jest to, że wysokość wkładu własnego może znacząco obniżyć oprocentowanie kredytu. Jeżeli jesteś w stanie przeznaczyć 25% wartości nieruchomości na wkład własny to będziesz miał dużo więcej możliwości do wyboru niż jeżeli chciałbyś wziąść kredyt na 100% wartości nieruchomości. Jeżeli jesteś skłonny przeznaczyć trochę czasu na uzbieranie jakiejś sumy pieniędzy na wkład własny to przekonasz się, że większa liczba możliwości jakie się przed Toba otworzą będzie tego warta. Sporym wyzwaniem biorąc pod uwagę to w jakiej sytuacji znajduje się światowa gospodarka jest uzyskanie teraz kredytu hipotecznego więc wszystko co może zwiększyć twoje szanse na niego jest mile widziane.

Drugą sprawą jest to, że podczas gdy możesz się kwalifikować do uzyskania kredytu hipotecznego to powinieneś się uważnie przyjrzeć warunkom na jakich ten kredyt jest Ci oferowany i jego oprocentowaniu. Przyjrzyj się swoim finansom i przemyśl czy możesz obciążyć swój budżet comiesięczną płatnością o wyliczonej przez bank wysokości. Zastanów się także czy kupować nieruchomość już teraz czy jeszcze trochę zaczekać. Ceny nieruchomości są na nienotowanych od wielu lat niskich poziomach możesz więc to wykorzystać i kupić już teraz. Z drugiej jednak strony ceny zawsze mogą spaść jeszcze niżej. Bez względu na to jaką decyzję podejmiesz upewnij się, że bez problemu jesteś w stanie pozwolić sobie na spłatę comiesięcznych rat zanim zdecydujesz się na dokonanie zakupu.

Podsumowując: tak, możesz dostać kredyt hipoteczny, który potrzebujesz. Mądrze jest jednak najpierw rozważyć wszystkie zalety i wady każdej z ofert. Oblicz o ile lepszą ofertę dostaniesz od banku jeżeli zdecydujesz się trochę zaczekać i odłożyć trochę pieniędzy na wkład własny. Czy też może wykorzystać to, że ceny nieruchomości są na niskich poziomach i zdecydować się na zakup, a co za tym idzie na kredyt hipoteczny już teraz.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena