Na co tak naprawdę zwracają uwagę osoby które właśnie podały sobie dłonie. Co sprawia, że przez jeden mały szczegół jesteśmy postrzegani jako osoby zadbane bądź niechlujne. Co zrobić aby nasze paznokcie były naszą pozytywną wiztówką

Data dodania: 2011-04-17

Wyświetleń: 2092

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

         Na samym początku omówmy kwestię tego na co zwracają uwagę osoby które po raz pierwszy podały sobie dłonie. Najpierw większość z nas patrzy na twarz, następnie na ubiór, kolejną częścią naszego wizerunku od razu zaobserwowaną u drugiej osoby są nasze dłonie i paznokcie.

Otóż czy zaniedbane, brudne, poobgryzne naturalne paznokcie  lub nadmiernie przekolorowane i długie tipsy u nowo poznanej osoby świadczą o jej przestrzeganiu higieny i dbaniu o szczegóły? Dłonie i paznokcie są odzwierciedleniem nas samych. Czy chłopak który u dziewczyny widzi czarne paznokcie i brudne ręce nie ucieknie od niej? Czy pracodawca który podczas rozmowy kwalifikacyjnej widzi u ewentualnie przyszłej pracownicy przesadnie długie tipsy z widocznym od wewnętrznej strony brudem, myśli o niej poważnie? Sami sobie odpowiedzmy na te pytania. Tak niewielka część naszego ciała może nam pomóc bądź zaszkodzić w relacjach interpersonalnych, a tak niewiele trzeba aby nasze dłonie sprawiły, że będziemy odbierani w sposób pozytywny. 

Przede wszystkim należy dokładnie myć ręce (banalny, a jednak tak ważny krok), w przypadku większych zabrudzeń dłoni i paznokci należy użyć specjalnej szczoteczki do czyszczenia. Kolejnym krokiej jest przycięcie bądź ewentualnie lekkie przypiłownie paznokci pilnikiem (pamiętajmy, że nie powinien być to pilnik metalowy, ponieważ wpływa na późniejsze rozdwajanie paznokci).

Zadbane paznokcie, czy mówimy tu o naturalnych czy też tych przedłużonych, potrafią może nie tyle sprawić, że dostaniemy "od ręki" lepszą pracę czy też wymarzona przez nas osoba zwróci na nas uwagę, ale na pewno dzięki nim będziemy odbierani w pozytywny sposób, a nie jako osoby niechlujne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena