Wiele kobiet marzy o zdrowych i długich paznokciach, a tymczasem większość z nas boryka się z łamliwą i kruchą płytką. Sprawy nie ułatwiają codzienne obowiązki, takie jak praca, uprawianie sportu, częste zmiany temperatury, kontakt z detergentami oraz częsta dezynfekcja rąk. 

Data dodania: 2021-04-30

Wyświetleń: 1341

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak przedłużyć paznokcie bazą? Instrukcja krok po kroku!

Wspomniane czynniki bardzo negatywnie wypływają na kondycję naszych paznokci, powodując że te stają się cienkie i zaczynają się rozdwajać. To jednak nie oznacza że już na zawsze jesteśmy skazane osłabione paznokcie, w końcu rynek produktów do manicure i pedicure dynamicznie się rozwija, a producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania! Jednym z nich są niezwykle popularne w ostatnich latach bazy służące do rekonstrukcji i nadbudowy płytki. Jak zatem działają, czym się od siebie różnią i którą z nich wybrać? Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym rozwiejemy wszystkie wątpliwości!

Jaką bazę do przedłużania paznokci wybrać?

W sklepach z produktami do stylizacji paznokci znajdziemy wiele różnych baz, różniących się od siebie konsystencją, właściwościami i sposobami stosowania. Niektóre z nich mają również dodatki w postaci witamin i protein, które dodatkowo wspomagają regenerację płytki. Którą z nich zatem wybrać do rekonstrukcji i przedłużania paznokci? Rekordy popularności w ostatnich miesiącach biją bazy budujące i bazy kauczukowe. Te nie tylko umożliwiają wyrównanie, nadbudowanie i przedłużenie płytki, ale mogą być stosowane także w formie kompletnej stylizacji, a to wszystko za sprawą dodatku pigmentu, który nadaje im kolor. Jeżeli więc szukamy bazy, która posłuży nam jako podkład pod kolejne produkty oraz do przedłużania paznokci, a jednocześnie nie ustępuje trwałości żelom budującym i akrylożelom, sięgnijmy po bazę kauczukową lub bazę budującą! Czym właściwie różnią się od siebie te dwa produkty? Podpowiadamy:

Baza budująca – jest to preparat podkładowy łączący w sobie właściwości klasycznej bazy hybrydowej i żelu budującego. Przy jego pomocy można zarówno zrekonstruować, jak i nadbudować paznokcie, oraz wykorzystać go jako podkład pod kolejne produkty światłoutwardzalne. Baza budująca wyróżnia się gęstą konsystencją i wysoką twardością, dzięki czemu stylizacje wykonane przy jej użyciu są odporniejsze na uszkodzenia, w porównaniu do tych wykonanych na klasycznej bazie hybrydowej.

Baza kauczukowa – jest to preparat podkładowy zawierający wiązania kauczukowe, które odpowiadają na wysoką elastyczność produktu. Przy jego pomocy możemy zarówno zrekonstruować, jak i nadbudować paznokcie, oraz wykorzystać go jako podkład pod kolejne produkty światłoutwardzalne. Baza kauczukowa wyróżnia się rzadszą konsystencją w porównaniu do bazy budującej, a stylizacje wykonane przy jej użyciu są niezwykle elastyczne. To powoduje że podczas uderzenia baza kauczukowa pracuje razem z paznokciem, amortyzując nacisk, i chroniąc w ten sposób naturalną płytkę paznokcia.

Która z nich będzie więc najlepszym wyborem? Wszystko zależy od celu, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli preferujemy elastyczne produkty, które amortyzują uderzenia, wypełniają ubytki i pozwalają na przedłużenie paznokci, wybierzmy bazę kauczukową, natomiast jeżeli szukamy produktu, który wyróżnia się twardością, i skutecznie chroni płytkę paznokcia, sięgnijmy po bazę budującą - podpowiada redaktor naczelna portalu dla kobiet Wyszukana.com.pl.

Jak przedłużyć paznokcie bazą budującą i bazą kauczukową?

Gdy wybraliśmy bazę spełniającą nasze oczekiwania, czas najwyższy nauczyć się z nią pracować. Oczywiście nic nie zastąpi praktyki, dlatego pamiętajmy że wprawa może przyjść z czasem. Przechodząc jednak do sedna, zarówno bazę budującą jak i bazę kauczukową nakładamy w taki sam sposób jak hybrydową, z tą różnicą że czas utwardzania dla każdej z nich jest inny i zależy od producenta. Jak więc zacząć?

  1. Na początek musimy przygotować paznokcie do zabiegu. Sięgamy więc po drewniany patyczek lub metalowe kopytko, odsuwamy skórki, a następnie bloczkiem polerskim matowimy płytkę. Powstały pył usuwamy za pomocą wacika bezypyłowego nasączonego cleanerem, jednocześnie odtłuszczając paznokcie. Jeżeli jest to konieczne, aplikujemy również primer kwasowy lub primer bezkwasowy.
  2. Kolejnym krokiem jest najważniejszy etap stylizacji, czyli rekonstrukcja i przedłużenie paznokci. Na tym etapie oprócz samej bazy budującej lub bazy kauczukowej potrzebne nam będą szablony, które umieszcza się pod wolnym brzegiem paznokcia. Tak więc gdy przykleimy formy pod płytką, możemy rozpocząć aplikację jednej z baz. Tę nakładamy bezpośrednio na płytkę, rozprowadzając delikatnymi ruchami do preferowanej przez nas długości. Pamiętajmy że zarówno baza budująca jak i baza kauczukowa umożliwia przedłużenie paznokci jedynie o kilkanaście milimetrów, tak więc warto zachować umiar. Na koniec po uzyskaniu odpowiedniej długości, paznokcie utwardzamy w lampie według zaleceń producenta
  3. Po utwardzeniu paznokci w lampie odklejamy szablon, a następnie aplikujemy kolejną warstwę wybranej bazy i ponownie utwardzamy. Ostatnim krokiem jest opiłowanie paznokci według preferowanego kształtu, a następnie pokrycie stylizacji topem hybrydowym, lub przejście do kolejnych kroków manicure hybrydowego i wykonanie stylizacji - w tym wypadku, warto również odwiedzić serwis ModnePazurki.pl, skupiający się na najnowszych trendach w stylizacji paznokci.
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena