Ładne dłonie i paznokcie to wizytówka każdej zadbanej kobiety. Dlatego właśnie powinny one być zawsze wypielęgnowane i pięknie się prezentować. Warto poświęcić czas na perfekcyjny manicure, który możemy wykonać w salonie kosmetycznym lub w domu.

Data dodania: 2012-04-16

Wyświetleń: 1852

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Manicure w domu

Pierwszy krok to zmycie starego lakieru oraz odpowiednie opiłowanie paznokci pilniczkiem. Paznokcie piłujemy krótkimi pociągnięciami w jedną stronę, a następnie wygładzamy płytkę specjalną polerką. Kolejny etap to zmiękczenie i usunięcie skórek. Najpierw moczymy ręce w ciepłej wodzie z mydłem, później odsuwamy skórki specjalnym drewnianym patyczkiem i ostrożnie wycinamy cążkami. Nakładamy krem nawilżający do rąk i paznokci. Teraz czas na malowanie. W pierwszej kolejności odtłuszczamy płytkę zmywaczem i nakładamy bazę pod lakier. Paznokcie malujemy dwoma warstwami lakieru, aby kolor był bardziej nasycony i intensywny. Jeśli zdarzy się nam pomalować skórki to należy zmyć z nich ślady lakieru, gdyż manicure powinien być wykonany precyzyjnie i starannie. Na pomalowane paznokcie możemy nałożyć utwardzacz, który przedłuży trwałość lakieru.

Co jest potrzebne do pielęgnacji dłoni i paznokci?

Aby nasze dłonie oraz paznokcie były zadbane wystarczy poświęcić na ich pielęgnację zaledwie pół godziny raz w tygodniu. Jeśli manicure wykonujemy samodzielnie w domu to niezbędne będą odpowiednie przybory oraz kosmetyki. Musimy zaopatrzyć się w nożyczki, obcinacz, pilniki, drewniany patyczek oraz cążki do skórek. Wszystkie przybory powinny być dobrej jakości, aby nie zniszczyły naszych paznokci. Jeżeli chodzi o kosmetyki to warto kupić nawilżający krem do rąk i paznokci, peeling, a także zmiękczacz do skórek oraz utwardzacz lakieru.

Co szkodzi naszym dłoniom?

Istnieją czynniki, które szkodzą naszym dłoniom i wpływają niekorzystnie na ich wygląd. Do takich czynników należą promienie UV oraz mróz i wiatr. Dlatego właśnie zimą należy stosować ochronne kremy do rąk, a latem specjalne preparaty z filtrami. Bardzo szkodliwe dla naszych paznokci oraz skóry dłoni są wszelkiego rodzaju detergenty. Podczas wykonywania prac domowych warto, więc zakładać gumowe rękawiczki.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena