Jednym z najważniejszch elementów urody są oczy,  wraz  z ich oprawą, tj. brwiami i rzęsami. Ładne brwi i rzęsy podkreślają urodę i dodają twarzy wdzięku.

Data dodania: 2011-03-07

Wyświetleń: 1789

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

     Właściwa pielęgnacja delikatnej skóry powiek polega przede wszystkim na zapobieganiu powstawania pierwszych oznak starzenia, w postaci drobnych zmarszczek wokół oczu, których zatuszowanie jest niemożliwe nawet za pomocą najlepiej wykonanego makijażu.

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i wrażliwa,pozbawiona mięśni i gruczołów tłuszczowych. Ponadto skóra ta "ciężko pracuje", dlatego też szybko ulega procesom starzenia się. Wszystkie czynności wokół oczu należy wykonywać bardzo delikatnie, aby nie rozciągać skóry.

Codzienny demakijaż oraz mycie oczu to najlepszy sposób pielęgnacyjny, ponieważ rzęsy i spojówki są tak samo wytawione na działanie czynników zewnętrznych, jak skóra czy włosy. Najlepszą porą na mycie oczu jest wieczór, tuż przed pójściem spać.

Do przemywania oczu można stosować następujące preparaty zrobione własnoręcznie w domu, np:

- herbatkę z kopru włoskiego: łyżkę stołową kopru włoskiego zalać 1/4 litra wrzącej wody ipozostawić na kilka godzin. Po odcedzeniu płyn stanowi znakomity preparat do mycia oczu, rozjaśnia spojrzenie, ożywia zmęczone i nadmiernie obciążone oczy.

-herbatkę pietruszkową: zieloną pietruszkę dokładnie umyć, garść ziela zalać 1/2 litra wrzącej wody, napar odstawić na kilka godzin. Przecedzić. Płyn można używać do kompresów i przemywania oczu.

-herbatkę z arniki: łyżkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, odstawić na pół godziny i przecedzić. Herbatkę tę poleca się przy stanach zapalnych.

herbatkę z lipy: sposób przyrządzenia jak herbatki z arniki. Herbatka z lipy ma działanie osłaniające, łagodzące, kojące, zwęża naczynia krwionośne, likwiduje zaczerwienienia i podrażnienia.

Oczy piękne, to oczy zdrowe, błyszczące, nie zaczerwienione. Bardzo ważna jest ich codzienna pielęgnacja - higiena.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena