.
Czy to z powodu skłonności dziedzicznych, czy też przyczyną jest rozchwianie równowagi hormonalnej, reakcja na zanieczyszczenie środowiska bądź przejściowe kłopoty związane z trybem życia, nasza skóra odczuwa te zmiany, wymaga diagnozy i precyzyjnego leczenia.

Data dodania: 2011-03-10

Wyświetleń: 2126

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W dużej mierze trądzik różowaty jest dziedziczny i świadczy o kruchości naczynek krwionośnych.

Pojawia się i jego stan  pogarsza się w przypadkach stresu, gwałtownych zmian temperatury, nadużucia alkoholu, spożywania ostro przyprawionych potraw, zaparciach, ciąży, nadciśnieniu tętniczym.

Pęknięcie jednego czy dwóch naczynek to sygnał, aby unikać wszystkich przyczyn,sprzyjających pojawieniu się tej dolegliwości.

Wygląd skóry z trądzikiem różowatym:

-policzki łatwo sięczerwienią, zwłaszcza przy zmianie temperatury otoczenia

-pojawiają się popękane naczynka krwionośne. Początkowo zjawisko to ogranicza się do policzków,potem pojawia się również na nosie.

-na zaczerwienionych miejscach pojawiają się ogniska zapalne w postaci czerwonych wyprysków. Ta faza jest znana jako różyca.

Środki zaradcze.

Leczenie polega na zapobieganiu, gdyż kosmetyki są mało skuteczne.

W połączeniu z higienicznym trybem życia, specjalne kremy łagodzą pierwsze symptomy tdziku różowatego. Zawierają one wyciągi z roślin o właściwościach obkurczających naczynka krwionośne,działających na mikrocyrkulację krwi i przeciwzapalnych, takich jak kasztanowiec indyjski, nostrzyk, pigwowiec, witaminy E i C.

Jeśli uderzenia gorąca stają się zbyt dokuczliwe, najwyższy czas na wizytę u dermatologa. Należy ten rodzaj skóry delikatnie pielęgnować, stosując jedynie produkty o łagodnym działaniu, bez alkoholu, z napisem na etykiecie, że są przeznaczone do skóry z trądzikiem różowatym.

Unikamy wszelkich przyczyn pojawiania się trądziku różowatego, czy to psychicznych /dbanie o siebie/, czy też żywieniowych /alkohol/, czy wreszcie zewnętrznych: parówek, masażu, kosmetyków z zawartością retinolu lub keasów AHA, maseczek ziemnych, peelingu mechanicznego, słońca, kąpieli morskich bez odpowiedniego filtra.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena