Schorzenia skóry to często problem złożony, zależny od predyspozycji osobistych, gospodarki hormonalnej, równowagi witamin i minerałów w organizmie, ale także od odpowiednich technik oczyszczania i dbania o cerę. Sprawdź z jakimi problemami skórnymi pomoże Ci wizyta u kosmetyczki!

Data dodania: 2017-07-07

Wyświetleń: 428

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Trądzik różowaty, zapalny i zaskórnikowy

Trądzik i stany zapalne na skórze to nie tylko problem młodych osób w okresie dojrzewania. Dotyczy także dorosłych (szczególnie kobiety w ciąży, kiedy to gospodarka hormonalna zostaje zachwiania, oraz osób zażywających sterydy) i może mieć formę dziewiczą bądź nawracającą. Osoby cierpiące na trądzik wiedzą, jak czasochłonne i wymagające cierpliwości jest dbanie o higienę oraz wszelkie kuracje maściami czy antybiotykami. Salony kosmetyczne oferują szereg zabiegów, które są przeznaczone szczególnie dla osób o cerze trądzikowej. Zaliczamy do nich w szczególności oczyszczanie manualne, mikrodermabrazję oraz peelingi chemiczne za pomocą kwasów kosmetycznych. Pani Magdalena, kosmetyczka z wieloletnim doświadczeniem w przeprowadzaniu zabiegów kwasami, szczególnie poleca kwas szikimowy: W zależności od typu trądziku stosuję różne kwasy. Przy typie zapalnym najczęściej są to kwas azelainowy, salicylowy i szikimowy. Trądzik różowaty zwalczam dodatkowo kwasem fitowym oraz laktobionowy. Na zaskórniki polecam kwas szikimowy oraz pirogronowy.

Plamy pigmentacyjne

Ich pojawienie się na skórze spowodowane jest przede wszystkim częstym opalaniem (także w solarium), reakcją na zmiany hormonalne czy przyjmowanie niektórych leków. Plamy pigmentacyjne mogą być również oznaką problemów z prawidłowym funkcjonowaniem wątroby. Na rynku dostępnych jest wiele maści wybielających, jednak działają one głównie powierzchniowo i przynoszą efekty w przypadkach delikatnych plam. W salonach kosmetycznych możemy skorzystać z dwóch najbardziej efektywnych zabiegów: usuwanie laserowe, mezoterapia bezigłowa oraz peelingi chemiczne. Każda z wymienionych technik wymaga przeprowadzenia serii zabiegów w odstępach około 2-3 tygodniowych, jednak efekty są długotrwałe i bardzo zadowalające. Przy peelingach i mezoterapii nie tylko znikną plamy, ale skóra zostanie dogłębnie odżywiona i nawilżona, dzięki czemu poprawi się jej kondycja.

AZS, czyli atopowe zapalenie skóry

Osoby cierpiące na AZS wiedzą, jak istotne jest nie tylko leczenie, ale przede wszystkim profilaktyka, zapobieganie i dbanie o skórę. AZS to alergia skóry spowodowana nieprawidłową reakcją obronną organizmu na otaczające nas czynniki, jak np. kurz, sierść, bakterie, niektóre pokarmy, ugryzienia owadów czy leki. W gabinetach kosmetycznych największy nacisk kładzie się na nawilżenie, odbudowę naskórka oraz natłuszczenie skóry, która jest bardzo wrażliwa i podatna na wszelkie podrażnienia.

Zapalenie mieszków włosowych

Usuwanie owłosienia stępioną bądź zanieczyszczoną golarką, depilacja woskiem czy po prostu kąpiel w zanieczyszczonej wodzie (basenie czy jacuzzi) to główne przyczyny infekcji mieszków włosowych. Nie powinno się ich bagatelizować, ponieważ rozwój zapalenia może doprowadzić do pojawienia się czyraków czy figówki. W zależności od stopnia rozwoju schorzenia zazwyczaj stosuje się maści z mupirocyną bądź leki doustne. Kosmetyczka głównie zajmuje się oczyszczaniem i dezynfekcją zakażonych miejsc.

Skóra naczynkowa

Pękające żyłki, tętniczki czy naczynka włosowate widoczne są na powierzchni skóry jako drobne czerwone linie, bądź jako „pajęcza sieć”. Pojawiają się u osób, które mają skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień a także u sportowców, którzy są narażeni na duży wysiłek, zmiany temperatur oraz przegrzanie organizmu. W salonach kosmetycznych zmniejszanie naczynek odbywa się za pomocą jono- i sonoforezy, czyli zabiegów polegających na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych za pomocą prądu elektrycznego bądź ultradźwięków. Szczególnie polecane są także peelingi chemiczne kwasami fitowym i laktobionowym – wzmacniają one naczynka, odżywiają i nawilżają skórę mobilizując ją do odbudowy. 

Blizny

Kiedyś dowód męstwa i waleczności, dziś pozostałość po źle zagojonych ranach bądź po ciężkim trądziku czy wysypce. Organizm ludzki dąży do utrzymania równowagi, dlatego kiedy pojawia się rana, dąży do jak najszybszego jej zasklepienia, aby nie wdały się zakażenia do wewnątrz. Zamykając ranę organizm „skupia się” na tym, aby działać w jak najkrótszym czasie, dlatego nowe komórki układają się w chaotyczny sposób. Pani Magdalena, nasza kosmetyczna z Bielska-Białej na swoim blogu kosmetycznym szczegółowo objaśnia proces powstawania blizn oraz różne zabiegi i produkty, które pomagają usunąć blizny. Są to m.in. peelingi kwasami oraz kremy, które Pani Magda poleca nie tylko swoim klientom, ale stosowała także na swoje pourazowe blizny.  

Licencja: Creative Commons