Ślub oraz wesele, które towarzyszą połączeniu dwojga ludzi węzłem małżeńskim na całe życie, są chwilami pełnymi emocji. Dobrych, pozytywnych emocji.

Licencja: Creative Commons

Data dodania: 2011-01-18

Wyświetleń: 1657

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Dla większości młodych ludzi będących w centrum tych wydarzeń to właśnie one stanowią podstawę, a cała oprawa, jaką jest suknia ślubna, wystrój sali czy orkiestra grająca na weselu, to tylko elementy, które mają podkreślać to, co jest najważniejsze – miłość łączącą dwoje ludzi na całe życie. Dlatego też każdy fotograf, który wie, czym jest prawdziwa fotografia ślubna, zdaje sobie sprawę z tego, że najistotniejszym elementem jego pracy są ludzkie emocje.

W jaki sposób uwiecznić ludzkie emocje?

Wydarzeniom ślubnym towarzyszą zarówno śmiech, radość i zabawa, jak i wzruszenie oraz łzy szczęścia. Zadaniem profesjonalnego fotografa ślubnego jest utrwalenie na zdjęciach zarówno jednego, jak i drugiego rodzaju emocji. Jest to niezwykle trudne zadanie, które jest możliwe przy zastosowaniu zarówno różnych technik fotografowania, jak i utrwalaniu stosownych momentów. Aby utrwalić wzruszenie, najlepiej jest wykonać portrety osób, na których twarzach pojawiły się łzy połączone z uśmiechem lub jakiekolwiek inne objawy wzruszenia. Jak utrwalić radość i zabawę? W tym celu nie potrzeba już wyszukiwać odpowiednich twarzy, ponieważ w trakcie zabawy weselnej wszyscy mają twarze pełne uśmiechu. Najlepiej zatem przedstawiać ludzi w ruchu, a do tego służą różne techniki wykonywania fotografii.

W jaki sposób oddać na zdjęciu ruch?

Intensywność zabawy można oddać na zdjęciach poprzez odpowiednie ukazanie osób w ruchu. Można w tym celu wykorzystać trzy techniki fotografowania:

- zatrzymanie ruchu – uzyskiwane poprzez wykonanie fotografii, na której główny obiekt znajdujący się ruchu jest „zamrożony”; efekt ten można uzyskać poprzez zastosowanie flesza lub bardzo krótkiego czasu ekspozycji,

- ukazanie wyraźnego obiektu poruszającego się – efekt ten jest możliwy poprzez podążanie za obiektem z wciśniętym spustem migawki; obiekt jest wtedy wyraźny, a jego otoczenie w ruchu,

- ukazanie rozmazanego obiektu na wyraźnym tle – czyli wyostrzenie na stabilne tło poruszającego się obiektu i zastosowanie długiego czasu ekspozycji.

Nie ulega wątpliwości, że sama znajomość wielu technik wykonywania fotografii ślubnej nie wystarczy do zrobienia profesjonalnych zdjęć ślubnych. Poza nimi niezwykle istotna jest umiejętność wyczucia tych właściwych momentów, które odpowiednio uwiecznione będą wracały do bohaterów wydarzenia przez całe życie.

Licencja: Creative Commons