Wybór fotografa ślubnego to czasochłonny i trudny proces jednak kiedy już wytypuje się tego, który robi najpiękniejsze zdjęcia ślubne w odpowiedniej cenie to trzeba jeszcze dowiedzieć się o nim kilku rzeczy zanim podpisze się umowę. Nawet najlepszy fotograf może pracować na warunkach, które nie będą odpowiadały Parze Młodej.

Data dodania: 2012-04-16

Wyświetleń: 4477

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po oglądnięciu pięknych zdjęć z dotychczasowych realizacji, uzgodnieniu wspólnego terminu i ceny warto jeszcze usiąść razem z fotografem i zadać mu kilka bardzo ważnych pytań, które ostatecznie zdecydują o tym czy podpisze się z nim umowę.

 WAŻNE PYTANIA

1. Czy fotograf posiada uprawnienia do wykonywania zdjęć w kościele? - to bardzo ważne ponieważ wiele jest parafii (nie wszystkie), które nie dopuszczają przed ołtarz fotografów, którzy nie ukończyli stosownego szkolenia.

2. Co jest wliczone w cenę realizacji zlecenia? - chodzi o ustalenie godzin w jakich fotograf wykonuje zdjęcia, ilości dni wesela, w jakiej formie dostanie się wykonane zdjęcia ślubne oraz jakiej mniej więcej ich ilości można się spodziewać, czy w cenę wliczona jest sesja w studio lub w plenerze itp.

3. Jak długo trzeba czekać na gotowe zdjęcia ślubne? - tego rodzaju informacja (wraz z konkretnymi datami i ewentualnymi karami za opóźnienia) powinna być umieszczona w podpisywanej umowie.

4. Czy fotograf posiada zastępczy sprzęt fotograficzny i czy sam posiada zastępcę? - co prawda w jego interesie leży zaopatrzenie w taką ilość sprzętu żeby być gotowym na każdą sytuację, ale lepiej też zwrócić na to uwagę – to tylko jedna okazja na wykonanie zdjęć i szkoda byłoby ją stracić przez błąd fotografa. W razie jego poważnej choroby dobrze by było gdyby miał zastępcę.

5. Pytania odnośnie sesji w plenerze lub studio. - czy ma studio i czy daje swobodę wyboru miejsca na sesje plenerowe bądź czy ma jakieś ciekawe propozycje w tym temacie.

 Fotografia ślubna powinna być zrealizowana dokładnie tak jak tego oczekuje Młoda Para niezależnie od różnych nieprzewidzianych przypadków czy sytuacji. Każdy fotograf ślubny powinien być przygotowany dokładnie na każdą ewentualność – warto to zweryfikować zadając pytania jeszcze przed podpisaniem umowy. Dzięki temu uniknie się przykrych rozczarowań. Jeśli jakaś odpowiedź fotografa nie odpowiada Parze Młodej to nawet jeśli wykonuje on najpiękniejsze zdjęcia to nie warto podpisywać umowy ponieważ nie ma się pewności, że fotografia ślubna Kraków będzie zrealizowana tak jak się tego oczekuje.

Licencja: Creative Commons