W obecnych czasach, w których reportaż ślubny musi znajdować się w ofercie każdego profesjonalnego fotografa ślubnego, najważniejsze jest już nie tylko samo istnienie takiego reportażu zawierającego zbiór wyjątkowych zdjęć wykonanych w trakcie ślubu i wesela.

Data dodania: 2011-01-18

Wyświetleń: 2374

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ważny jest również odpowiedni ich dobór tak, aby przekazać odbiorcy zarówno cały przebieg wydarzenia, ale również oddać emocje, które towarzyszyły uczestnikom. Jest to niezwykle trudne zadanie, które jednak dobrze wykonane przez fotografa może dać w efekcie nagranie, do którego Para Młoda będzie chętnie wracała przez całe życie.

Jakie elementy powinien zawierać reportaż ślubny?

Aby reportaż ślubny można było uznać za dobry należy w nim umieścić:

- przygotowania Panny Młodej,

- przyjazd Pana Młodego po Panią Młodą,

- błogosławieństwo Pary Młodej przez rodziców,

- wyjazd do kościoła/Urzędu Stanu Cywilnego,

- ceremonia zaślubin,

- przyjazd na miejsce wesela,

- wesele (w tym obowiązkowo pierwszy taniec, tort i oczepiny),

- zdjęcia plenerowe/w studio.

Są podstawowe elementy, które (jeśli wystąpią podczas wydarzenia) profesjonalista zajmujący się fotografią ślubną musi umieścić w reportażu.

Jak wybierać zdjęcia do reportażu ślubnego?

Celem wykonania reportażu ślubnego jest umożliwienie Młodym i innym uczestnikom ślubu i wesela powrotu do tych pięknych chwil. Dlatego też, aby spełniał swoje zadanie należy w odpowiedni sposób dobrać do niego zdjęcia. W jaki sposób to zrobić? Podstawą do dobrze wykonanego zadania jest poznanie charakterów i gustów Pary Młodej. W tym celu dobrze jest pokazać im przykładowe reportaże i poznać opinie na ich temat. Jest to dodatkowo poświęcony czas jednak należy pamiętać, że rezultat jest niezwykle istotny i od niego niejednokrotnie zależy to czy fotografia ślubna wykonywana przez konkretnego profesjonalistę będzie polecona czy też odradzona kolejnym osobom.

Reportaż ślubny to trudne zadanie nawet dla osób wykonujących profesjonalne zdjęcia ponieważ wiąże się on nie tylko ze znajomościami wykonywania zdjęć konkretnymi technikami, ale również umiejętnością utrafienia w gust Pary Młodej tak, aby do końca swojego życia z przyjemnością wracała do tych pięknych chwil przy pomocy tego opracowania.

Licencja: Creative Commons