W dotychczasowych piłkarskich rozgrywkach ligowych minęło 91 sezonów piłkarskich od 1920 roku do 2010 roku. Należy zauważyć jednak, że rozegrano 82 pełne sezony. 

Dwa razy rozgrywek nie dokończono (1920 i 1939 rok), a 6 razy nie rozpoczęto rozgrywek w ogóle (sezon 1924-przygotowania do Olimpiady w Paryżu oraz lata II wojny światowej 1939-45).

Tytuł Mistrza Polski zdobywało w tym czasie 17 klubów. Na podium stawały natomiast aż 33 kluby. Niektóre z tych zespołów robiły to kilkanaście razy, a niektóre tytuł zdobywały jedynie raz.

Spośród klubów, które sięgnęły po najwyższe trofeum w klubowej polskiej piłce nożnej najczęściej robiły to dwa zespoły. Ruch Chorzów i Górnik Zabrze aż 14 razy zdobywały tytuły mistrzowskie co do dnia dzisiejszego jest niedoścignionym wynikiem. Tuż za nimi znajduje się Wisła Kraków z 12 tytułami i Legia Warszawa z 8 mistrzostwami kraju. Następnymi klubami w tym podsumowaniu są: Lech Poznań (6 tytułów), Cracovia Kraków (5 tytułów), Widzew Łódź i Pogoń Lwów (po 4 tytuły mistrzowskie), Warta Poznań, Polonia Bytom, Polonia Warszawa, ŁKS Łódź, Stal Mielec i Zagłębie Lubin (wszystkie po 2 tytuły) oraz zespoły, które jedynie 1 raz zdobywały mistrzostwo Polski, a mianowicie: Śląsk Wrocław, Szombierki Bytom, Garbarnia Kraków.
Na podium po skończonych rozgrywkach ligowych stawały (lecz nigdy nie zdobyły mistrzowskiego tytułu) oprócz wyżej wymienionych zespołów jeszcze: GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec, Dyskobolia Grodzisk Wlkp., Pogoń Szczecin, AKS Chorzów, Gwardia Warszawa, FC Katowice, GKS Tychy, Wawel Kraków, GKS Bełchatów, Amica Wronki, Hutnik Kraków, Lechia Gdańsk, Odra Opole, Odra Wodzisław Śląski oraz Zagłębie Wałbrzych.

Licencja: Creative Commons