Stwardnienie rozsiane-sclerolis multiplex- to choroba, w której degeneracji ulegająosłonki mielinowe nerwów. Skuteczną bronią jest aloes i jego proparaty.

Data dodania: 2011-01-03

Wyświetleń: 3135

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Bardzo często współistnieje rozległa candidioza i to ja nalezy leczyć w pierwszym rzędzie. Na candydiozę bardzo skuteczną bronią jest właśnie aloes i jego pochodne.

Józef Słonecki podaje bardzo skuteczną metodę leczenia candydiozy i oczyszczenia jelita grubego- miksturę. Należy wieczorem przygotować 10ml soku z aloesu połączonego z wodą w stosunku 1:1 oraz 1ml oleju z pestek winogron i sok z 1/2 cytryny. Miksturę należy wypić rano na czczo, około 1/2-1 godz. przed jedzeniem.

W SM należy skoncentrować się głównie na pokarmach, które łagodzą stany zapalne nerwów i równocześnie je wzmacniają np.namoczony surowy owies, skiełkowana pszenica i surowe kozie mleko. Codziennie nalezy pić łżkę oleju lnianego, który uzupełnia kwas linolowy, działający przeciwzapalnie. Dobrze działają też zarodki pszenne.

U pacjentów z SM stwierdza się też niedobory lecytyny- dlatego należy ją codziennie uzupełniać. Jej bogatym źródłem są produkty sojowe, kapusta, kalfior i jajka. Należy również często spozywać zielone warzywa liściaste, fasolkę mung i jej kiełki, kaszę jaglaną, wodorosty i mikroalgi. Z ziół bardzo dobrze prz SM działa dziurawiec- powinno się codziennie wypujać herbatkę z dziurawca. Przy SM należy również często spożywać następujące pokarmy: seler, bazylię, szałwię, imbir, anyż, czarną soję, nasiona czarnego sezamu, krewetki oraz rumian szlachetny, korzeń chińskiej piwonii i kozłek lekarski. Przy współistniejących skurczach i paraliżu należy ograniczyć spożywanie kaszy gryczanej.

Licencja: Creative Commons