Każdy pewnie dobry twórca stron internetowych słyszał o optymalizacji strony internetowej. Zatem dlaczego w internecie nadal powstaje tak dużo nie zooptymalizowanych stron internetowych? Dlaczego ludzie tworzą strony pod wyszukiwarki?

Data dodania: 2010-12-14

Wyświetleń: 3781

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Optymalizacja jest to ulepszenie wyglądu istniejącej strony lub dostosowanie tematyki serwisu w celu osiągnięcia lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki. Z tej definicji można rozumieć, że jest to podanie znaków dla robotów wyszukiwarek, aby mogły lepiej zakwalifikować daną stronę www. Bardzo wielu amatorów webmasterki rozumie tą dziedzinę jako sposób upychania słów kluczowych np. pozycjonowanie wrocław, dlategoteż chciałbym zadać pytanie klucz: Dlaczego wysoka pozycja w wyszukiwarce jest tak ważna? Odpowiedź to po to, aby jak najwięcej pozyskać Klientów. Czy zatem nie lepiej wygląda strona z ciekawym tekstem, wyglądem na którą internauta - potencjalny klient wróci ze względu na merytorykę i treść, czy lepiej wypuść prawie pustą pod względem merytorycznym stronę na pierwsze pozycje i oglądać statystyki odwiedzin zamiast odbierać telefony?

Mam nadzieję, że dzięki tak postawionym pytaniom dałem radę chociaż w część wskazać kierunki prawidłowej optymalizacji. W tym momencie chciałbym skupić się na elementach strony www, a konkretnie znacznikach, które mają znaczenie przy prawidłowej optymalizacji witryny:

1. Title - najważniejszy znacznik znajdujący się w sekcji nagłówkowej. Najważnieszy z dwóch względów - pokazuje się w wynikach wyszukiwania oraz jest intensywnie czytany przez roboty wyszukiwarek.

2. Description - bardzo ważny ze względu na to, że powinnien zachęcić internautę do odwiedzenia naszej strony. Widoczny w wynikach wyszukiwania.

3. H1,H2... - kolejny bardzo ważny znacznik w pozycjonowaniu, ponieważ jego zawartość jest czytana przez roboty w pierwszej kolejności tuż przed kontentem. Z drugiej strony charakteryzuje się tym, że zazwyczaj jest najlepiej widocznym na stronie www, dlatego każdy internauta zwróci na niego uwagę.

4. alt - spełnia dwa zadania. Przedewszystkim jest alternatywą dla obrazków i wyświetla się, kiedy one nie mogą się załadować oraz stworzony dla ludzi nie widzących. Z tych dwóch względów nie powinien służyć jako miejsce upychania słów kluczowych.

5. title - znacznik tytułu obrazka - jest idealnym miejscem na dodanie tekstu, jakiego z jakiś względów nie mogliśmy dodać na stronę www. Co prawda powinnien opisywać zamieszczony obrazek, ale dzięki zastosowaniu takich znaków jak " - ", "|" itp. może regionalizować słowa klucze.

Pisząc ten artykuł skupiłem się tylko na niektórych, ale najważniejszych elementach strony www wobec, których występuje konflikt interesu pomiędzy internautą a odpowiednim umieszczeniem słów kluczy przy pozycjonowaniu. Ciężko jest znaleźć złoty środek w przypadku konfliktu zawsze wybieram internautę, a TY??

Licencja: Creative Commons
0 Ocena