Wiele osób marzy o posiadaniu sauny we własnym domu. Mało kto wie, że korzystanie z takiego luksusu nie musi być zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Nakłady finansowe ulegną znacznemu zmniejszeniu, jeśli zdecydujemy się na montaż sauny na podczerwień.

Data dodania: 2012-10-29

Wyświetleń: 1966

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ten typ sauny posiada wiele zalet – niższa temperatura umożliwia użytkowanie jej przez osoby starsze oraz osoby mające problemy z krążeniem. Poza szeregiem korzyści prozdrowotnych, warto wspomnieć też o innych atutach.

Energooszczędność

Wybierając saunę na podczerwień, ograniczamy koszty nie tylko podczas samego zakupu urządzenia. Kabiny Infrared są o wiele tańsze niż tradycyjne sauny parowe. Za około sześć tysięcy złotych możemy cieszyć się możliwością posiadania dwuosobowej sauny na podczerwień we własnym domu. Warto odnotować także fakt, iż sauna tego typu jest  bardziej energooszczędna w porównaniu do sauny tradycyjnej. Wielokrotnie mniejsze zużycie prądu sprawia, że eksploatacja takiej sauny jest dużo korzystniejsza ekonomicznie. Sauna tradycyjna jest gotowa do użycia dopiero po upływie co najmniej godziny. Przez ten czasu zużywa się ogromna ilość prądu. Czas ten jest znacznie krótszy w przypadku sauny na promienie podczerwone – aż trzy razy.

Uniwersalność

Sauna na podczerwień może być używana nie tylko w profesjonalnych obiektach, takich jak salony SPA czy centra odnowy biologicznej. Z powodzeniem może być zamontowana w hotelu czy też w domu. Dwuosobowa sauna nie zajmuje dużo miejsca, ponieważ jej rozmiary są porównywalne z wielkością dwudrzwiowej szafy. Brak konieczności wygospodarowywania dużej przestrzeni sprawia, że sauna na podczerwień jest jedną z najchętniej wybieranych urządzeń w swojej kategorii.

Łatwość montażu

Wystarczy zamówić saunę o odpowiednich wymiarach, by cieszyć się jej magicznymi właściwościami. Nie musisz martwić się o konieczność adaptacji pomieszczenia, aby móc bezproblemowo korzystać z sauny we własnym domu. Poza tym nie musisz inwestować w gniazda elektryczne o mocy 400V, które są niezbędne w przypadku saun tradycyjnych. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na saunę parową, musisz liczyć się z koniecznością zainstalowania osobnego obwodu doprowadzającego prąd do kabiny. Poza tym niezbędne może okazać się także zamontowanie instalacji wyłączników bezpieczeństwa.

Jak widać, sauny na podczerwień znacznie przewyższają sauny tradycyjne. Montaż tradycyjnej sauny wiąże się często z koniecznością nie tylko wygospodarowania dużej powierzchni wyłączonej z innego użytku. Przekształcanie domu pod kątem zasilania elektrycznego może przysporzyć wielu kłopotów. Nie wspominając już o znacznie wyższych kosztach całego przedsięwzięcia, jak i eksploatacji urządzenia po zakończeniu prac. Sauna na podczerwień może być zasilana przy użyciu najzwyklejszego gniazdka o mocy 220V, obecnego w każdym gospodarstwie domowym.  Warto wziąć pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, zanim zdecydujemy się na konkretny rodzaj sauny. Jeśli nie jesteśmy przekonani, czy sauna na podczerwień spełni nasze wymagania – wybierzmy się do salonu posiadającego sauny infrared. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że podjęliśmy słuszną decyzję.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena