Dzisiaj pokażę ci jak zacząć tworzyć swój biznes. Poznasz wartościową więdzę, która na pewno zaowocuje w twojej dalszej pracy. Przedstawię ci w kilku krokach podstawowe metody tworzenia swojego ebiznesu:

Data dodania: 2010-12-08

Wyświetleń: 1615

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

1. Załóż bloga i uzupełniaj go treścią

Blog umożliwia ci kontakt z twoimi współpracownikami, ponad to pisząc artykuły przekazujesz im cenną wiedzę, z której kiedyś skorzystają. Tworzysz wśród swoich współpracowników wizerunek eksperta i uzyskujesz wśród nich szacunek. Pisz jak najwięcej, ustal sobie co ile będziesz pisał artykuły i trzymaj się tego. Opisuj (podobnie jak ja) swoją wiedzę i kroki związane z ebiznesem, pisz tak aby partner zrozumiał zawartą w artykule wiedzę i jednocześnie był nią zaciekawiony. Pamiętaj że twoim głównym zadaniem jest rozwiązywanie problemów innych, niech współpracownik wie, że może na tobie polegać.

2. Stwórz squeeze page

Zastanawiasz się co to jest  squeeze page? Otóż jest to strona, która ma za zadanie zachęcić potencjalnego klienta swoją zawartością i przechwycić go na twoją listę adresową. Zaletą takiej strony jest to, że klient ma praktycznie tylko 2 wybory, albo zapisać się na twoją listę mailingową, albo opuścić stronę. Taka strona daje 50 % skuteczności, gdyż klient tak jak pisałem ma tylko 2 wybory. Jednym z moich takich squeez pagów jest Skuteczne zarabianie w internecie Także pamiętaj żeby taką stronę stworzyć.

3. Autoresponder

Autoresponder to kolejne świetne narzędzie, które może ci przynieść ogromne zyski. Zadaniem autorespondera jest zdobycie emailu twojego klienta przez, które tak jak ja możesz prowadzić kurs, lub oferować jakiś produkt. Zaletą tego jest to, że pracuje dla ciebie nawet wtedy, gdy ty sobie śpisz. Ty piszesz jakąś ofertę czy kurs raz a on wysyła je do tysięcy osób, które zapisały się do twojej listy adresowej. To tak jak na przykład autor, który pisze swoją książkę, piszeją tylko raz a zyski z niej czerpie cały czas. Gdzieś kiedyś czytałem, że gdy zdobędziesz listę adresową z 10.000 tyś. odbiorców, to nie będziesz się juz musiał martwić o pieniądze. Przyznasz, że to świetne rozwiązanie, które zaoszczędzi ci wiele czasu. Przykłady, gdzie możesz sobie takiego autorespondera założyć, podam w następnym artykule.

4. Reklama

Gdy już stworzysz swój system, to pora by ktoś się o nim dowiedział. Wiec bowiem, że możesz mieć najlepszą stronę na świecie, a możesz nic na niej nie zarobić, gdyż nikt nie będzie o niej wiedział.

Są 2 podstawowe formy reklamy.

a) darmowa :

• Gdy będziesz miał już swojego bloga  i squeeze page możesz je wypozycjonować na wybrane słowa kluczowe(więcej na temat pozycjonowania poszukaj w google)

• Możesz publikować swoje artykuły na serwisach typu www.artelis.pl w którym umieścisz swój link w stopce.

• Wymieniaj się linkami ze stroną o podobnej tematyce. Jest to skuteczna metoda, którą stosuje się w pozycjonowaniu, gdyż taki link na dużą wartość. Znajdź stronę o podobnej tematyce i napisz do właściciela czy nie chciałby  wymienić się linkami. Możesz również ze mną się wymienić takim linkiem, gdy już będziesz miał bloga wystarczy że do mnie napiszesz a ja bardzo chętnie się z tobą wymienię. Stwórz na swoim blogu lub stronie miejsce, w którym będziesz umieszczał takie linki.

• Fora dyskusyjne, jeżeli udzielasz się na jakiś forach wystarczy że w stopce wstawisz link do twojej strony a na pewno ktoś w niego wejdzie. Pamiętaj nigdy nie spamuj, nikt nie lubi spamerów za spamowanie możesz równiesz dostać bana na forum, a poza tym to psuje twój wizerunek. Największymi takimi forami są np. forum o2.pl wp czy interia na tych forach najczęściej się udzielaj, gdyz posiadają one dużą liczbe użytkowników.

b) płatne:

•Kampanie reklamowe w google adwords nie wiem czy o nich słyszałeś, są to po porstu reklamy googla które są z prawej strony wyszukiwań, bądź na samej górze na kolorowym tle. Takie reklamy przyniosą ci duży ruch na stronie, ale również  niestety wiążą się ze znacznymi kosztami. W nie długim czasie udostępnie ci kurs adwords, w którym nauczysz się jak stworzyć i prowadzić taką kampanię.

•  Umieszczanie banerów lub linków na innych serwisach. Najczęściej większe serwisy umożliwiają za opłatą reklamę na swoim serwisie. Podobnie jak w reklamie adwords taka reklamy może ci przyniesć duży ruch na stronie. Takie serwisy to np. grono.net czy spryciarze.pl oraz wiele innych.

Właśnie poznałeś  metody, które umożliwią ci stworzenie oraz reklamę biznesu. Te potężne narzedzia sprawiły że w niedługim czasie pozyskałem kontakt do blisko 10000 tysięcy osób, przy nakładzie czasu i kilkudziesięcu zł na hosting i domenę. Stosuj się do tych zasad a na pewno i ty niedługo osiągniesz takie rezultaty.

Licencja: Creative Commons