Jak inni wpływają na jakość naszego życia? Jaki mają wpływ i jak możemy to wyrorzystać? Dowiedz się jak budować relacje z ludźmi, aby czerpać z tego motywację i energię

Data dodania: 2010-11-11

Wyświetleń: 4076

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Spotykasz wielu ludzi w swoim życiu. Z jednymi spotkasz się częściej z innymi rzadziej. Jedni wywierają na Ciebie większy wpływ, inni mniejszy. Jak myślicie, od czego to zależy? Jak to wykorzystać? Dlaczego jedni mają masę zapału do pracy, energii, są zawsze zadowoleni i odnoszą sukces za sukcesem? Chciałbym pokazać Wam jedną z najlepszych wg mnie metod motywacji. Motywacji od innych ludzi. Dowiecie się jak przyjmować moc od innych ludzi, czego unikać oraz jak wspierać innych, aby na tym skorzystali.


Osoby inspirujące
Przypomnij sobie sytuacje, gdy byłeś u szczytu formy. Czy nie był to efekt działania osób trzecich? W większości przypadków właśnie tak jest. Nikt tak nie motywuje jak inny człowiek. Wiele osób mówi: „ mnie nie interesuje, co mówią inni”. Prawda jest inna. Każdy z Nas, jest wrażliwy na słowa i czyny innego człowieka. Nie ma nic gorszego niż sytuacja, gdy ktoś ciągle powtarza Ci, że nie jesteś czegoś w stanie zrobić. Na pewno kiedyś coś takiego odczułeś, gdy „nakręcony” biegłeś do znajomego podzielić się swoimi planami, a on na ciebie uśmiechnął się i szybko zmienił temat. Pamiętasz jak wtedy się czułeś? Zapewne tak jakby ktoś wylał na ciebie kubeł zimnej wody gasząc twój zapach. Niestety, większość ludzi działa demotywująco i gdy rozejrzysz się wokół siebie i przeanalizujesz ludzi ze swojego otoczenia zauważysz jak niewielu jest ludzi, którzy dadzą ci moc i nakręcą do jeszcze większego działania. Sztuka to właśnie takie jednostki znaleźć i przebywać z nimi jak najwięcej.

Dowody
Zapewne znajdą się osoby, które podejdą do tego sceptycznie -Ja jestem na tyle silny, że mnie to nie dotyczy. Nie interesuje mnie, co myślą inni, robię swoje -będą próbowali przekonywać. Tak naprawdę tacy ludzie praktycznie nie istnieją. Każdy z nas częściowo liczy się z innymi osobami. Najważniejsze jednak to dobrać odpowiednie osoby. Gdzie widać działanie tej zasady? W szkole podstawowej. Przypomnij sobie swoje dzieciństwo i zwróć uwagę, że osoby ambitne, grzeczne i raczej chcące się uczyć siedziały zazwyczaj pierwszych ławkach. Klasowi łobuzi zajmowali natomiast ostatnie rzędy, gdzie mogli do woli przeszkadzać i dokuczać. Obydwie grupy osobno. Nauczyciel oczywiście próbował usadzać ich za karę tuż przy tablicy, ale na dłuższą metę się to nie sprawdzało. Podobną sytuacje obrazuje nam więzienie. Więzienie ma za zadanie resocjalizować, ale chyba nikt nie wierzy w to, że osoby wychodzące „zza krat” są takie same. Część więziennej atmosfery zostaje w nich nawet po jego opuszczeniu.

Gdzie szukać ludzi?
Zastanów się, czego chcesz od życia. Marzy ci się sukces, szczęście, radość? Otaczaj się, więc osobami, które żyją pełnią życia, są szczęśliwi, osiągają to co chcą i mogą powiedzieć: tak, życie jest piękne. Zauważysz przy tym, że takich osób jest naprawdę garstka. Większość narzeka na to jak jest źle, że politycy kradną, że jest korupcja a chleb za drogi. Zwróć uwagę, że tacy ludzie zazwyczaj siedzą z założonymi rękoma i nic nie robią. Co więcej, nic nie osiągnęli w swoim życiu, czym mogliby się pochwalić. Unikaj takich osób. Gdzie, więc znaleźć motywujących ludzi?

-Najlepiej w życiu. Poszukaj w swoim otoczeniu ludzi ciekawych, z pasją i z radością patrzących na życie.

-Jeżeli nie jest to możliwe poznaj nowe osoby. Skorzystaj z Internetu, poczytaj inspirujące artykuły, spróbuj skontaktować się z ich autorami, zapytać skąd czerpią taką energię.

-Znajdź swój wzór. Zastanów się, kto jest twoim wielkim idolem i kogo cenisz. Jeżeli ta osoba żyje spróbuj z Nią nawiązać kontakt, jeżeli nie przeczytaj biografie, obejrzyj zdjęcia zapisz złote myśli danej osoby.

- Zastanów się, w czym jesteś dobry i w jakim kierunku chciałbyś się rozwijać. Następnie znajdź fora na temat danej dziedziny, zacznij czytać gazety i książki na ten temat. To sprawi, że nie wypadniesz „z obiegu” i na bieżąco będziesz się rozwijał.

Bądź inspiracją
Jeżeli wymagasz czegoś od innych wymagaj tego również od siebie. Nie lekceważ ludzi, nie śmiej się z cudzych marzeń. Jeżeli ktoś dzieli się swoim optymizmem przyjmij go, i oddaj swój. Postaraj się być człowiekiem, po rozmowie, z którym inni zaczną działać i osiągać swoje cele. Gratuluj ludziom ich sukcesów motywuj ich. Niech mają w tobie oparcie. Sam bądź inspiracją!

A co z demotywatorami?
Takich osób nie unikniesz. W najbliższych artykułach poznasz dokładniejsze metody radzenia sobie osobami takimi osobami. Teraz, przedstawię ci za pomocą zdjęć krótki tutorial jak powinieneś postępować:


1. Jeżeli ktoś powie ci, że coś jest niemożliwe…


2. Rozejrzyj się…


3. Rozważ wszystkie opcje…


4. i zacznij działać!


5. Użyj wszystkich swoich sił, aby to osiągnąć!


6. Bądź kreatywny


7. A na końcu, gdy osiągniesz swój cel, pokaż innym jak bardzo się mylili.

Pamiętaj! Osoby, które mówią, że coś jest niemożliwe, nie powinny przeszkadzać osobom, które właśnie to robią

 

Licencja: Creative Commons
6 Ocena