Poszukiwanie pracy jest zajęciem bardzo wyczerpującym i za pierwszym razem nie przynosi rezultatów. Regularne śledzenie i uczestniczenie w poszukiwaniach na pewno buduje w Tobie pewność swojej osoby i zmniejsza stres, bo musisz odezwać się do osób siedzących za biurkiem.

Data dodania: 2010-10-28

Wyświetleń: 1846

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zgłoś swoje CV w internecie do bazy z aplikacjami. Pracodawcy codziennie poszukują kogoś na różne stanowiska. Wyjdź naprzeciw tym poszukiwaniom i daj się zauważyć. Modne są teraz dokumenty aplikacyjne on-line. Skorzystaj z możliwości, jakie daje Ci internet.

krok 2

Złóż zlecenie swojej oferty i śledź jej losy. Może ktoś zainteresuje się Tobą jako potencjalnym pracownikiem? Nie bądź bierny i nie czekaj, tylko działaj!

krok 3

Jeśli dysponujesz czasem, wybierz się do doradcy personalnego w agencji pracy tymczasowej. Porozmawiaj, co możesz zaoferować, a doradca stworzy Twój profil kandydata do najbardziej pasującego stanowiska. To przybliża Cię do znalezienia pracy.

krok 4

W międzyczasie staraj się kształcić we wszystkim, co może być pomocne przy szukaniu wymarzonej pracy. Szlifuj swój język polski, jak i obcy, jeżeli potrafisz. To Twój atut i klucz do zdobycia intratnej posady. Wbrew pozorom jesteśmy narodem, który uczy się na potęgę języków obcych, ale niestety statystyki mówią, że tę umiejętność posiada niewielki procent społeczeństwa.

krok 5

Znajdź niszę, w której będziesz czuć się dobrze i pewnie. Pozwoli to Ci zaistnieć i dzięki temu, że posiadasz unikalne umiejętności, Twoje szanse rosną. Pracuj nad tym, aby być wyjątkowym. Unikalność to przepustka do osiągnięcia sukcesu.

krok 6

Na swojej uczelni znajdź biuro karier. Zainteresuj się tym, bo to może być punkt zaczepienia, aby znaleźć pracę. Uczelnia ma kontakty z pracodawcami, którzy poszukują pracowników. Często oni sami zostawiają oferty.

krok 7

Dobrym pomysłem jest udział w „Dniach Kariery”, które organizowane są dla młodych studentów. W jednym miejscu skupiają się stoiska wielu pracodawców, którzy prezentują swoje oferty. Często można także porozmawiać z szefami tych firm albo ich pracownikami. Ważne, aby być przygotowanym do takiego spotkania. To dobry sposób na bezpośrednie pozostawienie swoich dokumentów aplikacyjnych. Na co dzień wizyta u interesujących pracodawców kończy się na etapie wejścia do sekretariatu. Tam asystentka dyrektora broni przed wszystkimi wizytami z zewnątrz i nieumówionymi spotkaniami na konkretną godzinę.

krok 8

Możesz spróbować skorzystać z tak zwanych dni otwartych w firmach. Śledź takie akcje, bo to może pomóc w pozostawieniu dokumentów wewnątrz firmy. Jak będziesz miał szczęście, to może nawet uda się Ci się zamienić kilka słów z kimś, kto zarządza tą firmą. To chyba jedyna okazja, by być w środku bez uprzedniego umówienia się na spotkanie.

krok 9

Wolontariat to sposób na znalezienie nowych kontaktów, które są niezbędne w szukaniu pracy, z drugiej strony wyrabia on wiele pożytecznych cech, które przydają się na rynku pracy. Jeżeli chcesz się sprawdzić, to podejmij ten wysiłek i zgłoś się jako wolontariusz. Pieniędzy nie dostaniesz, ale możesz poprosić o referencje. W tym przypadku finanse nie są tak ważne jak radość w oczach człowieka, albo zwierzaka, który czeka na pomoc.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena